Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Utána néznétek nekem, mert én...

Utána néznétek nekem, mert én már próbáltam de semmit nem találtam? Mit jelent ez : plica mediopat. A térdemmel kapcsolatos, és fáj.

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Ambuláns lapomon ez áll.

2006-ban volt egy atroszkópiám(plica mediopat.miatt) DEOEC klinikán .Jelenleg is jo. térdfájdalmaim vannak,ami a műtét óta is fennáll. Panaszom a műtét után sem szünt meg.

2008.03.20-án MR és RTG. készült

Rtg.: kóros eltérés nem látható

MR: discoid jellegű medialis meniscus,kezdődő degeneratio

2008.07.10.

Jo. térd persistáló panaszai miatt jelentkezett.

Státusz: Jo. térd konturja megtartott. Folyadék nincs.Med.iz.rés nyom.érz. fájdalmat jelez. Kirot-ra és lat.iz.rés nyom.érz. Poz. Fründl és Zohlen jel.

Fájdalmas plica mediopat.


Dg. :Plica symptomatica mediopatellaris genus l.d.

CHP pat.ld.

Degeneracio menisci med. gen. ld.


Újabb műtét?

Vagy mit lehetne kezdeni a térdemmel,h. ne fájon?


Köszönettel: Boglárka


Kedves Boglárka! Nem tudok maradéktalanul felelni a kérdésére, mert nem ismerem az összes körülményt. A Plica szindróma az izületi tok begyürödése, becsípődése a cpmbcsont és a sípcsont felszínei közé, a térdizületen belül. A folyamat következménye az izülleti belhártya gyulladása. A tünetek sokszor más, feltétlenül műtendő elváltozásokra (például porcsérülésre) is utalhatnak, ezért, ha nem sikerül előre tisztázni az elváltozás természetét, mútét következhet. Az nem derült ki a leveléből. hogy az első mütét előtt történt-e MRI, vagy ultrahang viszgálat, illetve kapott-e fizioterápiát. Mindenesetre, mielőtt újabb műtét történne, MRI szükséges, illetve érdemes lenne megkisérelni fizioterápiával kezelve csökkenteni a panaszait. Ezért reumatológus felkeresését javaslom. Tisztelettel: dr. László Gábor

2011. júl. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi de még most sem tom hogy mi az és miért fáj de aranyos vagy:)
2011. júl. 6. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!