Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Heroinról hogy lehet leszokn...

A Heroinról hogy lehet leszokni? És mik az elvonási tünetek?

Figyelt kérdés
Nem heroinozom ne hogy azt higgyétek. Csak kíváncsi vagyok hogy mit él meg az az ember aki le akar szokni a heroinról. Jah és úgy értem a kérdést hogy nem úgy szokik le hogy szép lassan egyre kevesebbet és kevesebbet heroinozik. Hanem úgy hogy egyik napról a másikra abbahagyja. köszi a válaszokat.
2011. júl. 7. 09:13
 1/3 anonim válasza:

Én úgy tudom, a heroin már olyan, mint rákos betegeknél a végső stádium.

Ha valaki eljutott egyszeri fűszívástól a heroinig, onnan már nincs visszaút, leszokás szinte kizárt.

De javítsatok ki ha nem így van.

2011. júl. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát aki egyszer heroinozik az olyan embertől kapja a heroint aki már nagyon erős heroinos vagy más gyengébb kábítószert használt ami azt okozta hogy több és jobb kell neki. Szinte lehetetlen leszokni róla mert az elvonási tünetek nagyon durvák.


A heroin a szervezetben morfinná alakul (morfium, tudjuk mi) ami a gerincvelő idegrostjait "bénítja" (A morfin a fájdalomérző rostokon érkező fájdalom impulzusok transzmisszióját, integrációját és interpretációját befolyásolja, másrészt befolyásolja a fájdalom szubjektív megélését, feldolgozását, gyengíti a fájdalomtól való félelmet és szorongást)


Ha elhagyja a mérget, akkor a többi ópiumszármazék elhagyásakor jelentkező panaszoknál sokkal súlyosabb, kínzóbb tünetek mutatkoznak: kegyetlen viszketés, könnyezés, orrcsöpögés, hasmenés, kínzó-fájdalmas görcsök, általában elviselhetetlennek érzett testi szenvedés


Amúgy a heroinról csak más kábítószer beadásával lehet leszokni (rászokik a másikra, és azt kezelik)

2011. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A heroinról általában úgy lehet leállni, ha más gyógyszerekkel (pl. metadon) átvészeli az ember azt a két hetet amíg a fizikai elvonási tünetek tartanak. Át lehet vészelni gyógyszre nélkül is de úgy brutális. Ha elmúltak a fizikai elvonási tünetek útána jön a nehezebb, a lelki függőség tünetei, pl depresszió, magányosság érzés,stb, az ember egyszerűen nem tud mit kezdeni magával. Valójában ezért nem sok ember tud leszokni a heroinról, illetve le tud csak nagyon hamar visszaszokik. Ez azért elgondolkodtató mert a lelki függőség sokkal erősebb tud lenni mint a testi és emiatt azokkal a drogokkal is vigyázni kell amik nem okoznak testi függőséget, csak lelkit, ilyen pl a kokain.

Egyiket se próbáld ki!

2012. ápr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!