Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sys 118, dia 76 pulzus 101 -...

Sys 118, dia 76 pulzus 101 - ez jó, normális?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A vérnyomás rendben, de a pulzus magas. Max 80-nak kéne lennie.
2011. júl. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vérnyomás majdnem a tökéletes 120/80, viszont a pulzus nyugalmi állapothoz túl magas.
2011. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vérnyomás tökéletes.

Egyszer mért pulzusszám meg nem mérvadó.

Ha folyamaosan magasabb az érték, akkor érdemes utána nézetni, de mert egyszer ezt mérted az még nem probléma.

Én mérem itthon is rendszeresen a vérnyomásom, ilyenkor a pulzust is kiírja, és van hogy egymás után rögtön 2x mérve, 2 teljesen különböző értéket ad... Pulzusnál egyébként nem nagyon hiszek ezeknek az automata gépeknek, pulzust jobban szeretek tapintani és számolni.

2011. júl. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A pulzus tényleg magas. Mikor én rendszeresen mértem a vérnyomásom, minden nap ugyanabban az időpontban tettem, előtte legalább fél órával nem ettem, nem ittam. Ha leültem mérni, előtte kb. 5 percig csak ültem nyugodtan, szótlanul (a beszéd is befolyásolja az értéket), lehiggadtam. Aztán feltettem az alkaromat az asztal lapjára (így került a digitális vnymérőm kb. egy magasságba a szívemmel). Ez a módszer elég megbízható eredményt ad.

Nekem amúgy a legegyszerűbb a reggeli mérés volt. Felkelés után leültem az asztalhoz, 5 perc nyugi, aztán a fenti mérési módszer. A lényeg, hogy azonos időpont, hasonló körülmények, nincs lábkeresztezés, kaja meg beszéd. Ennyi. :)

Orvostól kérhető ún. "vny-napló". (Ha kell a rendszeres megfigyelés.)

2011. júl. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy tudni lehessen, hogy jó-e, ahhoz kellene még néhány adat. Milyen körülmények között mérted? mikor mérted? stb.


Ha nyugalmi állapotban mérted, akkor nem jó. Nem is vészes, de nem jó, érdemes vizsgálgatni.

2011. júl. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!