Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minek a tünete lehet az...

Minek a tünete lehet az idegentest érzés, viszketés, szúró zsibbadás a szájban és a szem környékén?

Figyelt kérdés
Nagymamám érzi állandóan, és úgy definiálja, hogy "homokot érez ott", eddig egy orvos sem tudta mitől van ez. Még neurológián nem jártak. Arra gyanakszom esetleg olyasmi eredetű oka lehet. Ilyenkor könnyen rámondják, hogy pszichés,bár régóta érzi és eléggé megviseli, sokat sír.
2011. júl. 7. 21:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Sjögren-szindrómára gyanakodtak, de azt kizárták, mivel nyála van bőségesen. Ha estleg valaki tud segíteni, vagy hasonló tünetekkel küzködik szívesen várom a válaszát/tanácsát! Előre is köszönöm!
2011. júl. 7. 21:37
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Allergia is lehet, vagy időskori szemszárazság. Műkönny segít az a homok érzés ellen.
2011. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Allergiára én is gondoltam. Csak furcsa, hogy az év mindendegyik szakaszában. Bár ez a viszkető érzés periodicitást mutat, éjjelente fokozottabban érzi a mamám.
2011. júl. 7. 23:25
 4/4 neewollah ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló érzésem szokott lenni és ez allergia.

Lehet akár a porra vagy poratkákra esetleg állatokra(ha van otthon)

Vegyetek a gyógyszertárban allergiaellenes gyógyszert(vény nélkül is adnak) és ha múlnak a tünetek akkor ez volt a gond

2011. júl. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!