Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradás utáni viszketés?

Véradás utáni viszketés?

Figyelt kérdés

Tegnap adtam vért. Mikor hazaértem és levetkőztem a derekamnál majd a hajlataimnál (hónalj, térdhajlat) elkezdtem nagyon durván viszketni.


a zuhanyzás jót tett, de este az egész hátamra és melkasomra kiterjedt. Baromi fájdalmas, lángoló érzés volt.


Mindenhol foltok jeletek meg rajtam, amik hasonlítanak egy allergiás reakcióhoz, ugyanakkor néhol rovarcsípészerű dudorokat is találtam.


Mi lehet ez?


2011. szept. 7. 06:39
 1/5 anonim ***** válasza:

veterán véradó vagyok, ilyen még nem volt velem, pedig én is allergiás vagyok (gyógyszer). két dologra tudok gondolni, a fertőtlenítőspry amivel lefújják a karod, vagy , ha a végén a nyomótampont ragasztóval rögzítették.

sok véradó allergiás ezekre.

a ragtapaszt én sem bírom, ingább nyomom egyenesem tartott kézzel legalább 5 percig.

ha egyik sem, akkor a váradástól fühggetlen ért valami allergén anyag.

jobbulást:)

2011. szept. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én vérvételnél voltam ugyanígy, a szúrás környéke utána bepirosodott és viszketett. Én is a sprayre gondoltam, meg lehet hogy hülyeség, de az nem lehet, hogy a tűtől kijön a fémallergia?
2011. szept. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ragasztószalaggal voltam leragasztva.

Sokat gyanakodtam, hogy talán a tű miatt lehet-e, de nem hiszem.

Nem is ettem semmi olyasmit ami szokatlan lett volna.


De továbbra is viszketek. CSalánkiütésre hasonlít az egséz. A fejbőröm is tele van vele, meg a csípőm és a combom.


Pokoli kínokat okoz alvásnál.

2011. szept. 7. 13:02
 4/5 anonim ***** válasza:

akkor gyorsan igyál kalcium pezsgőtablettát, és menj el orvoshoz, mert akár rózsa, vagy bárányhimlő is lehet.

sok felnőttnél is előfordulhat.

2011. szept. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Antihisztamin tabletta megoldotta a bajt, köszi.
2011. szept. 10. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!