Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » EZ IGAZ? OLVASD EL A KIEGÉSZÍT...

EZ IGAZ? OLVASD EL A KIEGÉSZÍTÉSNÉL LÉGYSZÍVES

Figyelt kérdés

feltételezett beleegyezés erős formája, amely esetben ha a betegnél nincs nyilatkozat, illetve az illető nem szerepel az erre a célra létrehozott „tiltakozó regiszterben”, a szervkivétel a hozzátartozók megkérdezése nélkül is végrehajtható jogszabály nagykorú donor esetén nem írja elő a hozzátartozók bevonását a döntési folyamatba, de azt igen, hogy az elhunyt hozzátartozójával való kapcsolatfelvételkor tájékoztatni kell őt arról, hogy nem találtak tiltakozó nyilatkozatot, és az elhunytból mely szervet, szövetet távolították el. Ha a donor kiskorú, csak törvényes képviselő írásban tett hozzájárulásával kezdhető meg a szerv-szöveteltávolítás



a válaszokat előre is köszönöm


2011. júl. 8. 07:06
 1/6 anonim válasza:

ez egy jogszabály és mint ilyen, nem lényeges, hogy igaz-e vagy sem.


ja és máskor kapcsold ki a Caps Lockot.

2011. júl. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, így van. A gyakorlatban meg szokták várni a hozzátartozókat és ha tiltakoznak, eltekintenek a szervkivételtől. De törvény szerint ez nem kötelező.

Egyébként még a gyászmunkát is segíti, ha szervadományozás történik. Arról nem is beszélve, hogy tényleg új életet kaphatnak így emberek.

2011. júl. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel törvénybe van iktatva, így tök mindegy, igaz-e, v sem. Ha nem tiltja meg, bki szervdonor - kivéve kiskorút, mert ott szülői beleegyezés kell.
2011. júl. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen így szól a törvény. Sajnos nem így alkalmazzák,hanem általában megvárják a rokonok beleegyezését. És így elvesztenek egy csomó jó donorszervet.

Volt olyan is ahol a donor zsebében ott volt a donorigazolvány,de a "kedves" szülők megakadályozták a kivételt. Pedig mondákis, hogy tudják,hogy a gyerekekük akarata ellen tesznek.

2011. júl. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tényleg így működik a gyakorlatban? Akkor beszélek a családommal, hogy ha a fejemre esik egy tégla, akkor igenis engedjék meg, hogy kilegózzanak belőlem bármit. Nekem már nem kell, de ha másnak szüksége lehet rá, akkor minek ássák el velem együtt?


Mondjuk azért tartom rossz gyakorlatnak, ohgy előre megkérdezik őket (és nem utólag közlik, hogy mit távolítottak el), mert akkor annyira beszűkült tudatállapotban vannak a hozzátartozók, hogy nem tudnak objektív döntést hozni. A szerveket meg sokáig nem lehet tartogatni, főleg, ha elindul a bomlási folyamat.

2011. júl. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A szerveket meg sokáig nem lehet tartogatni, főleg, ha elindul a bomlási folyamat."


A helyzet ennél is rosszabb, Ha beállt a klinikai halál, már semmit sem lehet kivenni.

Ezért is nehéz az egész kérdés, hiszen egy agyhalott, tehát -bizonyos értelemben- még élő emberrel kapcsolatban teszik fel a kérdést a hozzátartozóknak.

2011. júl. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!