Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak szerintem szánalmas a...

Csak szerintem szánalmas a magyar egészségügy?

Figyelt kérdés

Eddig csak magával a rendszerrel volt bajom. Azonban most, hogy a rokonom beteg (nincs veseműködése) és hetente 3x megy kórházba... látom, hogy az orvosok is hibát-hibára halmoznak. 3 év alatt körülbelül 10 ellenőrzése volt (menedzser szűrés, stb...) és nem vették észre, hogy veseproblémái vannak. Pedig vissza lehetett volna fordítani.

Az odáig rendben van, hogy túl vannak hajszolva a ,,dokik", de akkor is... könyörgöm, ez a munkájuk. És ráadásul olyan alapvető tünetei voltak a rokonomnak, hogy simán észre kellett volna venni.


2011. júl. 9. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezik még magyar egészségügy?
2011. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha hised ha nem, itt AU-ban is igy van, vesemukodesre nizve. Anyam ma jott ki a korhazbol, 9 nap utan. Dr tudta vervetelekbol mar 4 hete, hogy a vesemukodes nagyon alacsony. A korhazban nem ezzel torodtek annyira, mint a cukraval. Tudniillik, a cukor ami tonkreteszi a veset, tehat az okozojaval jobban torodnek, erdekesebb nekik. Gyogyszereztek, gyulladassal, lehoztak a cukrot, vese visszaallt. Pl. 60-65 eves korban a vese mar csak 60%-ot mukodik mindenkinek. Dokik szazalekot neznek, mi a normalis es az eloidezojuket. Ha beteges a rokonod, 3 ev alatt sokkal tobb szuresnek, vizsgalatnak kellett volna lenni.
2011. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kötekedni akarok, de csak az akut veseelégtelenség fordítható vissza, de annak elég jellegzetes tünetei vannak (és egy rutin vérvételből kiderül). Ha valakinek már évek óta vannak ilyen jellegű panaszai, akkor az krónikus folyamat és nem visszafordítható (ráadásul ez esetben a rutin laborparaméterek az utolsó pillanatig normálisak, csak célzott vizsgálattal lehet kideríteni, ha valakinek kezdődő veseelégtelensége van).
2011. júl. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, akut veseelegtelenseg volt, 14 honappal ezelott is. De meg mindig azt mondom, hogy a beteg kotelessege hogy vizsgalatra jarjon, es itt 3 ev alatt, 10 ellenorzes nem eleg, szerintem.
2011. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szánalmas. Én pár éve egy olyan problémával kerültem be a traumatológiára, hogy itthon rosszul fordultam, összeestem és utána fel se tudtam kelni.


Bevittek a kórházba, ott ültem kb. 4 órán keresztül mire megvizsgáltak, leszívták a térdemből a feleslegesen felhalmozódott vizet és mondták, hogy menjek haza. Ezenkívül még mondták, hogy nincs semmi bajom, úgyhogy ne nyávogjak csak borogassam a térdemet.


Egész éjjel borogattam a lábamat de megmozdítani se tudtam, nemhogy járni rajta, hajnalra 39 fokos lázam lett. Ismét bementünk a kórházba, megvizsgáltak, mondták, hogy azonnal be kell feküdnöm és meg kell, hogy műtsenek. Érdekes módon előtte lévő napom még azt mondták, hogy nincs semmi bajom. Befeküdtem, aztán 2 óra múlva közölték, hogy mégse tudnak megműteni csak holnap reggel. Reggel bejött az orvos és mondta, hogy hát ma se tudnak megműteni majd a következő nap fognak. Ez ment 3-4 napig. Aztán a szüleim mondták a dokinak, hogy akkor felvisznek Pestre mert már elegük van ebből. Érdekes módon, rögtön mehettem is a műtőbe.


Megkaptam a zárójelentést az állt rajta, hogy a bal térdemet megműtötték. De nem is bal lábamat kellett műteni hanem a jobb lábamat. :D

2011. júl. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyapámnál nem diagnosztizálták a rákot időben, helyette prosztatanagyobbodást meg mindenféle hasonlót sejtettek. Mire megműtötték, már késő volt. Nemsokára jött az áttét... :(



Nekem ehhez képest nincs is bajom... a bajom tényleg viszonylag piti, állandó orrdugulás (de nincs benne semmi), krákogás, hátul váladékfolyás, és ha megfázok, fél éves köhögés szokott maradni. Majdnem minden leletem negatív, és sok gyógyszerrel kísérleteztek már, de hiába.



Legjobb barátnőmnél a rendszeres gyomorfájdalmait okozó baktériumot (most nem jut eszembe a neve) csak kb. másfél év után tudták diagnosztizálni, addig a lány orvostól orvosig járkált, és vele is kipróbáltattak pár gyógyszert.



Tehát a ráktól a veszélyes fertőzéseken át egy talán kisebb gyulladásig semmit se tudnak normálisan diagnosztizálni... :(

2011. júl. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

erről én is hosszasan tudnék írogatni, közel egy év, több mint 1 millió forint, (magán orvosok és vizsgálatok) és semmi eredmény, csak hogy egyre rosszabul vagyok....és persze minden doki mossa kezét, rámnéz, és közli, hogy egészséges fiatalember vagyok ne görcsöljek annyit.....

Szeretném csak a felét átadni annak amit érzek, hogy tudja miért "görcsölök"...de beleszarnak...agyon tanulják magukat a semmiért, és biztos van egy-két jó diagnoszta, de én még sajnos nem találkoztam vele....

És még egy tapasztalat: minél inkább professzor, főorvos, meg Phd, annál inkább nem ért hozzá...

Sebaj, lehet én is meghalok...de ne görcsöljek...kit érdekel, lényeg, hogy őt otthon várják.....

32/f

2011. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Az a szar, hogy az emberek nagy része az orvosokat hibáztatja az eü szar helyzetéért. A politikusok tönkreteszik a rendszert, és a népet meg az orvosok ellen fordítják. Szerintem ez a szánalmas. És igen, vannak szar orvosok, tudom nagyon jól. De vannak jók is, akik azért nem képesek normálisan ellátni a munkájukat, mert nincs idejük megfelelően foglalkozni a beteggel, nem küldhetik őket a megfelelő vizsgálatokra, mert az eünek nincs pénze, nem tudnak odafigyeli rendesen, mert 72 órákat ügyelnek stb.

A rendszerrel van itt a legnagyobb probléma.


Az meg hogy bizonyos dolgokkal nem tudnak mit kezdeni...hát persze, hogy szar annak, akinek vmi gondja van és nem tudnak rajta segíteni, de nem feltétlen az orvosok hibája az, hogy bizonyos dolgokat egyelőre nem ismernek teljesen. Megtanul egy csomó mindent az egyetemen, de mindig lesz olyan, ami nincs benne a könyvben. Mégis honnan kellene tudnia?


Nah mindegy..engem csak az zavar, hogy néhány szar orvos miatt már az összes orvoshoz úgy állnak az emberek, mint egy darab szarhoz...

2011. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
87%
Következő kampány szöveg ez lesz:mindenki irtson ki még egy politikust.
2012. máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!