Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a térdemmel?

Mi lehet a térdemmel?

Figyelt kérdés
Ma reggel nagyon csúnyán megcsúsztam a fürdőkádnál, miközben léptem bele, és elég erősen bevágtam a térdem, miközben reflexből próbáltam nem hátravágódni. Szerencsére csak a bal térdemnek lett baja, de azóta (6-7 órája) nem tudok ráállni. Eleinte 1-2 óráig annyira görcsölt, hogy azt hittem, megőrülök tőle. Az egész térdem iszonyatosan görcsölt. Aztán kenegettem kenőccsel, jegeltem, meg vettem be Cataflam-ot, azóta tűrhető lett. Most nem tudom, hogy a gyógyszer hat-e még vagy javult-e. Még a nagy fájdalmakkor próbáltam, tudom mozgatni, azonban most már csak a mozgatásra és a ránehezedésre érzem a nagy fájdalmakat, amúgy egész tűrhető. Viszont járni nem tudok vele, nagyon fáj tőle. Próbáltam nyomkodni, kívülről nem fáj, csak 1-2 horzsolás, ami érzékeny. Belülről fáj, hasogat, görcsöl, ha jobban megmozdítom vagy rá merek nehezedni picit. Helyre fog jönni magától? Ugye semmi komoly? Kicsit félek tőle, hogy ennyi idő alatt nem jött rendbe, remélem nem sérült a térdem. Nem szeretnék butaságokkal orvoshoz futkozni, főleg hogy elég messze van a legközelebbi város is. Szerintetek mi lehet a gond, miért nem tudok még ráállni?
2011. júl. 14. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom ezzel már nem lenne butaság elmenni a dokihoz. Egy röntgen a minimum.
2011. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még próbálgatom, egy picit rá tudok nehezedni, de a rendes járás még nem megy. Holnapig meglátom. :/
2011. júl. 14. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne nagyon halogasd, látatlanban nem tudni mi történt, lehet hogy mozgatni sem lenne szabad. Én is jártam hasonlóan, én sem akartam orvoshoz menni,Szerencsére a környezetem nem hagyta, röntgennél kiderült, egy darabka csont letört boka ízület közelében. A sebész felvilágosított, ha mozgatni, terhelni próbálom elmozdulhat a szilánk, olyan helyre vándorolhat, hogy műteni kell, rosszabb esetben végleges sántaság lehet a következmény.
2011. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És neked mik voltak a tünetek?
2011. júl. 14. 14:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon erős fájdalom, nem hogy rálépni nem tudtam , hanem attól is belehasított, hogy csúsztatva próbáltam előre tolni, mert lépni akartam. Ezzel egyidejűleg vagy kétszeresére dagadt. Borogattam, föltámasztottam és másnap saját lábon mentem a dokihoz. Gipszeléssel megúsztam, a lábadozás tartott pár héttel tovább a szokásosnál.
2011. júl. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!