Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az emberiség fele, inkább...

Az emberiség fele, inkább több, mint a fele el van hízva, túlsúlyos. Ez normális dolog? Mivel lehet ezt megmagyarázni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Van elég kaja? XD

Milyen magyarázatra gondolsz???

2011. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hol olvastad ezt? kíváncsi lennék, hogy valóban így van-e.

normális-e? jó kérdés.. végülis igen.

az éhezés a társadalommal együtt jár, ha megfigyeled az éhező társadalmakban észre lehet venni olyan gazdasági / politikai vagy egyéb hibákat, amik oda vezetnek.


elhízás: majdnem minden esetben az egyén saját döntése. néhány ritkább betegség okoz kóros anyagcsereműködést, meg mondjuk lehetne biztos néhány esetben lelki (pszichés) okokra visszavezetni. bár senki ne mondja teljes komolysággal, hogy lelki okoknál fogva zabálni kell.

és mint írtam, az emberek saját döntése mondjuk 13-14 éves kor felett, amikor már látja magán hogy egy széthízott pacni, vagy éppen túl vékony stb.

2011. júl. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem olvastam, de megyek az utcán és ezt látom.
2011. júl. 15. 12:45
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
Magyarország még nem az emberiség :) Indiában még nem olyan akut a probléma. Egyébként meg fogyasztói társdalom, sokkal kevesebb a fizikai munka, mindent a népek segge alá tesznek nehogy ki találjanak fáradni (lásd motoros kasza, lift és mozgólépcső mindenütt, sokkal több embernek van autója, stb)
2011. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

de ebből csak annyi következik, hogy elég kevesebbet enni.


Kérdező: egyébként ha nem néztél utána, akkor én megkockáztatnám, hogy legalább a lakosság fele a Földön alultáplált.

2011. júl. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is leginkább erre az országra gondoltam.
2011. júl. 17. 13:35
 7/7 anonim ***** válasza:

biztos az él még az emberekben (nagyszüleim korában, szüleim gyerekkorában tehát durván 30 éve még elég nagy nélkülözés volt), hogy minél többet eszel, minél több tartalékod van annál biztosabb. ami persze hüleség, háborúban nem az a felhalmozott zsír fog számítani, ritkán van viszon éhezéssel töltött pár nap vagy hét, viszont optimális, alacsony testzsírtartalmú testben mind egészségesebben és tovább is lehetne élni.

ráadásul kevesebb felesleggel jobb lehetőséged van kitérni egy penge elől. (ha már a mai helyzetetvesszük alapul)

plusz még egy ok lehet, az embereknek fogaluk sincsen róle, mit kéne enniük. szórják a pénzük minden sza.rra és leginkább megsértődnek, ha objektíven közlöd velük, hogy ez szemét, tulajdonképpen fölösleges rászánni az időt, hogy megegye stb.

2011. júl. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!