Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rosszullét buszon, autóban,...

Rosszullét buszon, autóban, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A héten oktatásra jártam egy munka kapcsán, ahová fel is vettek. Másik városba kellett menni az oktatásra (kb. 1 órás út), első nap busszal mentem, szerpentin volt, hát alig vártam, hogy leszállhassak végre, sokszor már majdnem szóltam a sofőrnek, álljon meg. Szédültem, izzadtam, hányingerem volt, remegtem, nem volt lehúzható ablak a buszon sajnos. Úgy egy óra múlva javult a helyzet. Hazafelé kocsival mentünk, hátul ültem, jött rám a friss levegő, megint rosszul voltam, bár kissé enyhébben, mint reggel. Következő napokon egy másik városba mentem, szintén autóval, de a rosszullét mindig előjön. Most, hogy felvettek, még két hétig ebbe a városba kell mennünk, utána egy hozzám közelebbi helyen fogunk dolgozni. Viszont a cég csak bérletet térít, tehát erőt kellene vennem magamon, és felülnöm a buszra, és más okból sem megoldható az autó. Hogy bírjak ki egy órát a buszon? Nincs rá valami tippetek?


Régen nem volt ilyen gondom, vonattal jártam naponta Pestre, 70 km tőlünk. Kérlek, ajánljatok valamit, muszáj lesz kibírnom valahogy, de nem szeretném rosszulléttel kezdeni a napot!


Egyébként Crohn-os vagyok és refluxom is van (a reflux miatt talán lehet ez?), ez csak annyiból fontos, hogy sok gyógyszert szedek, ha lehet, nem szeretnék többet, és sokféle van, amit nem is szedhetek. Reggelizni szoktam, mivel reggel is veszek be gyógyszert, általában müzli, banán, ilyesmi, szóval nem nehéz kajákat. Valami szóba jöhető pezsgőtablettára vagy természetes ellenszerre lenne szükségem, remélem, tudtok valamit :)


24N


2011. júl. 15. 22:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Én hetente buszozgatok sajnos, de én sem túlzottan bírom. Régebben meg aztán nagyon rosszul voltam.

Amit én mindig "bevetek": mindig van nálam (hideg)víz, azt iszogatom, van nálam cukorka édes vagy mentolos, mindig bekapok egyet, hogy ne menjen le a cukrom(hajlamos vagyok erre), és hogy ne szédülgessek, mindig viszek magammal mp3-at és azt hallgatom és az eltereli a figyelmem az útról!! valamint hát mindig egyél előtte, vegyél be B6 vitamint.

2011. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!