Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy műtét után 7...

Pajzsmirigy műtét után 7 évvel rosszullét? FONTOS

Figyelt kérdés

2003-ban pajzsmirigy túlműködés miatt, mind a két oldali pajzsmirigyemet eltávolították. Először próbálták gyógyszerekkel normalizálni az állapotom, majd a hormontúlműködés miatt a pajzsmirigyek tyúktojás nagyságúra nőttek. Végül kivették őket.

A mai napig gyakori az, hogy a nyakamban szorító, nyomó érzést érzek, kellemetlen a közérzetem. Évente járok kontrollra, nem találnak soha semmi rendellenességet, ultrahang sem mutat ki semmit.

Annyira kellemetlen, hogy egy kis házimunka, emelés, mozgás után ez az érzés ágynak dönt, és úgy érzem, hogy két oldalról nyomják a nyakamat, majd meg fulladok. A munkámat sem tudom emiatt normálisan elvégezni, mert ott is félek attól, hogy rosszul leszek.


Valami tapasztalat? Vagy ismerős, akinél ugyan ez van/volt? Esetleg valami orvos, vagy gyógymód? Nagyon hálás lennék bármilyen hasznos információért, mert lassan 7 év szenvedés után, már eléggé elegem van belőle.

Előre is Köszönök Mindent!

41/N


2011. szept. 16. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
matekből egyes !!
2011. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
jah!
2011. szept. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elég nagy parasztság, hogy ezzel foglalkoztok. Elírtam valamit, úristen!!! Leszakad az ég!

Ha nem tudtok válaszolni a kérdésre, jobb ha nem is írtok! Nem viccből tettem fel. De ha már vettétek a fáradtságot, akkor, hogy írjatok, Kívánom Mindkettőtöknek ugyanezt a hosszú és kínszenvedésekkel teli KIB@SZOTT 8!!!! ÉVET!!!

2011. szept. 18. 12:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha az endokrinológus nem talált semmit menj el gégészetre, de a nyakban szorító érzést szorongás is okozhat.
2011. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy ilyen műtét után valamilyen szinten a hangképzés is eröltetett, ez pedig egy téves információt ad az agynak. Olyan infót, mintha vészhelyzet lenne. Lehet nem szakszerűen írtam le. A testvéremet műtötték és neki is sok problémája lett, és az orvos mondta ezt. Neki fárasztó a hangos beszéd is. Járt sokáig hangképzést tanulni, de nekem úgy tűnik nem sokat használt. Nekem úgy tűnik mintha fulladna beszéd közben.
2011. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a helyes, amit a 20.25-ös ír. A nyakszorítás a szorongás, és a pánik jele is lehet. Nekem a háziorvosom mondta: azért mert valaki rákos, attól még lehet influenzás is.

Én azt mondom, ne hagyd el magad, addig járj utána a betegségednek, amíg csak bírsz. Gyógyulást kívánok.

2011. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Az endokrinológusom minden évben megtapogat, és azt mondja rendben vagyok. De én érzem ezt a fojtogató nyomást a nyakamon. Talán váltsak orvost?
2011. szept. 22. 16:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolom ő kezelt a túlműködés idején is, esetleg ő is műtött, nem hiszem, hogy elnagyolná a dolgot. Leválthatod az orvost, de ha ő is azon a véleményen van inkább pszichológust kéne keresned.
2011. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező!

Nem az endrokinológust kell leváltanod, hanem pszichiáterrel kellene beszélgetned. Ő meg tudja állapítani, hogy a szorongás ( torokszorító érzés) milyen eredetű. A háziorvosod beutal a helyi pszichiátriára, ott meg időpontot kérsz. Egy beszélgetés az egész.

2011. szept. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék mi lett ebből. Engem másfél éve műtöttek, és hasonlóan rosszul vagyok szinte minden nap. Ês ehhez nem pszichiáter kell, mert ezek tényleges fájdalmak, és szorító érzés. Az orvos azt mondja, hogy ez normális, felborult a nyirokkeringés, és túl nagy rombolás volt a nyakamban, ezzel nem tudnak mit kezdeni. Ami segít kicsit: pulzuscsökkentő és görcsoldó.
2020. márc. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!