Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyhogy régen "nem volt"...

Hogyhogy régen "nem volt" daganatos betegség és AIDS?

Figyelt kérdés
Vagy ha igen,akkor miért mondják ezt?
2011. júl. 18. 23:00
 1/10 anonim válasza:
44%
nem tudom hogy a 'régen' neked mennyire régent jelent, de a daganatok szerintem pl a Chernobyl-i atomkatasztrófa miatt gyakoribbak, illetve a nagy szennyezettségtől.
2011. júl. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
az AIDS vírusát pedig elvileg kutatók "fejlesztették ki" a homokosok ellen, de a heterók körében is terjed, szóval valamit elrontottak
2011. júl. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
87%
daganatos betegségek már az ókorban is voltak, az Aids pedig (ha jól tudom) meg csak a mai kor "gyermeke"
2011. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
persze ez csak találgatás de a mai világban én már mindent el tudok képzelni
2011. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

23:05


a régen-t azt pár száz évre visszamenőleg értem,mondjuk az 1700-as évek

2011. júl. 18. 23:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Régen is megvoltak ezek a betegségek, csak nem tudták elkülöníteni őket egymástól. Akkor mindenki "tüdőelégtelenségben, meg elvérzésben" halt meg. És annak ellenére, hogy sokkal több betegséget ismerünk, az átlagéletkor már 80 év körül jár, míg akkor, amikor csak háromféle betegség volt, a negyvenéves ember már aggastyán volt.
2011. júl. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

23:45


Érdekes,tehát volt...

2011. júl. 18. 23:49
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Hát az AIDS-ről azt olvastam, h valami majmoktól származik. Megették őket és a vérükkel fertőződtek meg az emberek. Remélem nem írok hülyeséget, csak olvastam.Tehát ha így van akkor azért nem volt régen mert helyileg el volt szigetelve, kellett neki idő h elterjedjen, pl kereskedelem, rabszolgaság, gyarmatok?


Rák meg mindig is volt, mert ugye sejtburjánzás, tehát belső folyamat, más kérdés h most nagyon sokan vannak rákosok, tehát nyilván a külső behatások is számítanak. Más: most sokáig élnek az emberek, tehát nem lehet tudni, h régebben többen lettek volna-e rákosok, ha tovább élnek. Meg azt se tudjuk, h a "tüdő betegek" akik véreset köhögtek stb, nem voltak-e rákosok, v egy részük.

2011. júl. 19. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Persze, hogy megvoltak ezek a betegségek. A Gellért hegy Gellért püspök halála előtt is megvolt, csak nem így hívták.
2011. júl. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
A paleolit korban nem voltak ilyen betegségek. Azóta vannak amióta civilizáció van, azért is hívják őket civilizációs betegségnek.
2015. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!