Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel kezelheto a keratosis...

Mivel kezelheto a keratosis pilaris (apro pottyok a karon, esetleg combokon)?

Figyelt kérdés
Biztos, hogy eleg sok emberen lattatok mar, hogy alt. a felkarjukon vannak apro piros pottyok. Laikusok azt mondjak altalaban, hogy hormonzavartol van, de en nem vagyok ebben biztos. Valaki tudja, hogy mivel lehet kezelni/mitol van? Voltam sokszor borgyogyasznal, de semmit sem segitett a felirt krem es azt mondta, hogy egyszeruen ilyen a borom. Hat nem tudom, hogy egy orvos hogy adhatja fel kezeles nelkul. :S
2011. júl. 19. 06:16
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Nekem sem segített eddig semmi. El vagyok keseredve. Régen nem volt ilyen problémám.

Olyanokat olvastam, hogy hetente kb 3szor jót tehet az óvatos cukros-olajos dörzsölés, majd ennek szappanos lemosása, utána pedig hidratálás. Egy almaecetes-vizes lemosás is segíthet. Na és a mindennapos puha kefével való átdörzsölés, majd lemosás, hidratálás. A hidratálást nagyon fontosnak tartják. AHA-savas krémeket is ajánlanak. Na és persze sok folyadék fogyasztását. Elvileg köze lehet a pöttyöknek a túlzott fehérjefogyasztásnak. Hmm.. Hát én sokat eszem, tény..

2015. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim válasza:
Valakinek sikertul valami???? Pls irhatok!
2016. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim válasza:
Valakinek valami vltozás? Én elmúltam 30 és szültem és brutál undorító lett a bőröm. A combom, a fenekem is. 😞 Segítsetek! Arra gondoltam hogy az egyre több súlyfelesleg egyre több pöttyöt eredményez. Szerintetek? Vagy étrenbeli változás kellene? Differin krém tapasztalat?
2016. jún. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Nem tudom olvassa-e még valaki a válaszokat, de nálam sokat segített az ureás krém (dm-es balea 5%-os), ez nem hagyta hogy kiszáradjon. Nekem ha kiszáradt viszketett, elvakartam és ilyen kis sebhelyek maradtak utána.

A sebhelyeken a házi készítésű körömvirágkrém segített. A körömvirág fertőtlenítő hatású, gyulladáscsökkentő, gondoltam miért ne próbálnám ki. Nos, halványította őket, és észrevettem, hogy a pöttyök számát is csökkentette néhány helyen, és jóval kisebbek lettek. Elmúlni nem múlt el, de sokkal jobb mint régen.

Néha kentem rá aloe verát, van itthon növényem, és annak vágtam le a levelét és kinyomkodtam a levelét. Sok változást ettől nem vettem észre, a bőröm nagyon puha lett, de a pöttyökön nem látok változást.

Nekem ezek váltak be, nem tudom hogy másnak mennyire használhat, gondoltam megosztom itt veletek.

2016. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
Sziasztok, bőrgyógyász javasolta és működött nálam, hogy citrom facsarás után a citrom belső felével át kell kenni a bőrt (nálam felkar) és hagyni rászáradni. Fürdésnél lemosni és utána hidratálni.
2016. okt. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos összefügghet a szervezetben felgyülemlett mérgekkel. Mi lehet a közös bennünk? Talán a kevés vízfogyasztás? Vagy a sok fehérjefogyasztás? Esetleg a pöttyös testrész elhanyagolása? Gondolok itt arra, hogy ott kevésbé töröljük meg fürdés után, így nincs "radírozva" a bőr. Nálam sajnos mindhárom jellemző..
2016. dec. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!