Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel kezelheto a keratosis...

Mivel kezelheto a keratosis pilaris (apro pottyok a karon, esetleg combokon)?

Figyelt kérdés
Biztos, hogy eleg sok emberen lattatok mar, hogy alt. a felkarjukon vannak apro piros pottyok. Laikusok azt mondjak altalaban, hogy hormonzavartol van, de en nem vagyok ebben biztos. Valaki tudja, hogy mivel lehet kezelni/mitol van? Voltam sokszor borgyogyasznal, de semmit sem segitett a felirt krem es azt mondta, hogy egyszeruen ilyen a borom. Hat nem tudom, hogy egy orvos hogy adhatja fel kezeles nelkul. :S
2011. júl. 19. 06:16
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%
Ez a disznóbőr velejárója,a sápadt,fehér bőr átka.
2013. dec. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%
Azért nevezem disznóbőrnek,mert a fehér hússertésé is ilyen sápadt és szőrtüszős.
2013. dec. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim válasza:
Az 5. hozzászóló vagyok, majdnem két éve írtam ide pár tanácsot. Szinte alig vannak már pöttyeim. Hetente legalább egyszer bekenem testápolóval az egész testem (drogériás, száraz bőrre való testápoló), nem használok semmi speciális krémet a pöttyökre. Szerintem azért múlt el, mert azóta egészségesebben élek, egészségesebben étkezem, többet sportolok, nyáron napozom is és talán az is számít, hogy idősebb lettem.
2014. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim válasza:
Ami nekem nagyon jó volt a felkaromra, az a...na most vagyok bajban, mert nem emlékszem pontosan, hogy az avon stria elleni, vagy a cellulitszre való krémje volt, mert mindkettőt használtam a felkaromon, kisérleti céllal a KP. ellen, de tényleg, nagyon szép lett tőle a felkarom. Nem egy időben használtam őket, és csak az egyiktől lett szép a bőröm, de ha megvernek sem jut eszembe melyiktől :(
2014. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

erdekes vki irta a feher bort, hat nekem pont nem, soot inkabb szinesboru vok, h birjatok nem kaparni?

en veresre szoktam :O

ha nem viszketne, nem vakarnam...

kiprobalom a sudot + kalmopirint, hatha :$

2014. jún. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Én most a Sanatopic krémet olvastam, hogy jó lehet. Holnap megveszem. Gyógyszertárban kapható, nem drága. Jelzem, ha csoda történne! :)
2014. júl. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
Szia! Nekem is ilyen a karom. Tavaly tengerparton nyaraltunk és a sós víz egy hónapra rendbe hozta. Ha esetleg lehetőséged nyílna, a tengervíz szépen rendbe hozza.
2015. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Írjatok légyszi valamit, hogy sikerültek az újabb kenőcsök....

Nekem a sudokrém semmit nem használt. Próbáltam aknesolt is, feleslegesen. Mivel kapartam, már átterjedt az alkaromra is, kicsi pattanások formájában, amiket ki szoktam nyomni. De utána hetekig nem tűnik el a piros nyoma, bezzeg ha az arcomon kinyomok egy pattanást, egy hét múlva már nem látszik. Nem tudom, mit csináljak, nyaranta 2-3 éve megdöglök a melegben, mert hosszú ujjú ruhéát kell viselnem, hogy ne látszódjon, max háromnegyedes ujjút, de akkor meg alapozóval kenem tele az alkarom, hogy ne legyenek feltűnőek ezek a rohadt piros pöttyök. Megint jön a nyár, és már előre félek, amúgy is túlsúlyos vagyok, mindig megvisel a meleg, hát még hogy le sem birok öltözni az évszaknak megfelelően, mert takargatni kell a karom. Mit tegyek, hogy legalább a karomról elmúljanak?

2015. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 Thrixyyy válasza:
Nekem több mint 10 éve ilyen a karom télen-nyáron. Legalább 4-5 bőrgyógyásztól kérdeztem mit kezdjek vele, de semmi érdemlegese nem mondtak eddig, volt aki steroidos kenőcsöt ajánlott, és egy barátnőm is ezt mondta, hogy segített neki. Tegnap voltam a 6. bőrgyógyásznőnél, és ő felírt nekem Differin gélt, hogy esténként kenjem vele a karom, másnap mossam le, mert fényérzékeny, és egy vastag, zsíros kenőcsöt is írt, ezzel kenem a mosás után reggel a karom, továbbá D-vitamin. Aztán, hogy ez mennyire fog segíteni majd kiderül. 1 hónap múlva megyek hozzá kontrollra.
2015. ápr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Thrixyyy válasza:

P.S. Szerintem ekkora ügyet ne csinálj belőle, inkább öltözz lengén, lehet, hogy a nap jót is tenne neki. Legalábbis a tegnapi bőrgyógyász nem mondott ellene semmit, és többen is jelezték, hogy jótékony hatással volt a karukra a napsütés. Jelzem, nekem ott van több pötty, ahol kevesebbet éri fény. Javasolta még, hogy ugyanúgy bőrradírozzak mint eddig, de figyelmeztetett, hogy ez hosszú folyamat lesz, hónapok múlva fog teljesen megszűnni, de legalább életemben először tiszta lesz a karom. 7-8 éves korom óta ilyen, persze megkaptam, majd elmúlik. Köszönöm a kamasz-koron már túlvagyok és még mindig ilyen a karom.

Egyébként a Sudocrem nekem se vált be, pedig elég hosszú ideig kentem, de semmi. Remélem most végre lesz változás, ha nem, jöhet a steroidos krém.

2015. ápr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!