Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Előfordult már valakivel,...

Előfordult már valakivel, hogy stressz hatására elkezdett menni a hasa?

Figyelt kérdés
Decemberben elkaptam egy kis vírust,ment is a hasam rendesen,majd elmúlt.BP-en tanulok,vidéken lakom,3 óra busszal az út hazáig és vissza is.Addig nem fordult velem elő ilyen,de irdatlanul elkezdett menni a hasam,ráadásul gyors járat volt és meg sem állt a pihenőben,utána pedig autópálya,ott nem is tudott volna.Mire felértünk azthittem meghalok,azthiszem meg is haltam egy kicsit,mert már izzadtam,minden bajom volt.Aztán elég sokáig fent maradtam vizsgaidőszakom miatt,majd ismét hazamentem,de amikor jöttem visszafelé,ugyanez lejátszódott velem.Gondoltam arra is,hogy sok stressz halmozódott fel bennem ráadásul lakótársam is elköltözött,volt elég bajom.Érthetetlen módon,de mostanában folyton megy a hasam,de érdekes,hogy csak akkor,ha mennék valahová.Iskolába például(még szerencse hogy levleezős vagyok),szinte alig tusok bejárni,pedig 2 hasfogót veszek be,de nem használ semmit.Mint aki megbolondult.Olvastam már olyat is,hogy a pánikbetegségtől,de abszolút nincs ilyen fóbiám,max annyi,hogy félek,hogy megint elkezd menni és nincs wc a közelben.Nagyon kellemetlen,mert hosszabb utakra nemigen tudok elmenni.Az anyagcserém is túl gyors(azthiszem így mondják),mert míg heti egyszer mennek nagydologra,nekem napi 1x minimum kell mennem.A legrosszabb,hogy nagyon sokmindentől is puffadok,és megy a hasam,főleg a tejes termékektől,de laktózérzékenységre sem vizsgáltattam még ki magam.Nemtudom mit kellene tennem,ma is görcsölök mert holnap 100perces vizsgám lesz és már most megy a hasamXD,annyira rossz,de nemtudom mit lehetne tenni, a normaflore ampullákat iszom,az aktívia persze kizárva mert tejes,azthiszem holnap is hasfogóval kezdem a napot,de mi van ha az sem lesz elég,mert már a széntabbletta sem fogja meg,hanem rögtön jön ki az isXDRáadásul itt a húsvét a nyakamon haza kell mennem,remélem vonattal hazajutok,azon legalább van toalett és mégha nem is akarok kimenni,de megnyugtat a gonolat,h legalább van.Szóval vkinek vmi tanácsa?Volt már ilyen esetleg?Előre is köszi:))
2009. ápr. 2. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ideges vagy. Stresszelsz folyton, nem értem miért???

Amúgy lehet, hogy a vírus fertőzésből maradt fenn vmi, ha szedtél antibiotikumot akkor az okozhatott kárt a bélflórában.

Arra jó a Normaflore, de a hasfogókat nem szedném a helyedben, főleg nem rendszeresen és nem többet egyszerre, mert egyrészt fölösleges másrészt káros lehet. Hozzá szoksz stb...

Amúgy meg az nem normális, ha vki egy héten csak egyszer megy nagywc-re, az inkább, ha naponta egyszer.

De menj orvoshoz, mert, ha nem a bélflóra akkor pszichés a gondod, ami nem játék szintén!!!

2009. ápr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A normális székelés legalább napi 2, nem heti 1!!!!!!
2009. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem mentem orvoshoz decemberben,mert anyum ápolónő tudjuk,hogy mást nem írt volna fel a doki,mint hasfogót.Februárban elmentem,mert amikor jöttem volna vissza,már az autóban ültem,amikor rosszul lettem és haza kellett jönnünk.Akkor sem mondott mást,mint hasfogót,Lopedium,vmi E btűs vagy ilyen vény nélkül kapható.

Érdekes,mert máskor nem fordult velem elő ilyen,Németországba kocsival mentünk simán kibírtam 12 órát,egyszer sem kellett mennem és tessék,most még 2 percet sem.Stresszelek,mert félek,hogy rám jön az úton,de nem csak a 3óráson,hanem bármikor.Most csak a boltba szaladtam le,de már rosszul voltam,pedig egyfolytában mondom magamnak,hogy de úgysem kell,csak hülye vagy és bebeszéled,de semmi.Egyfolytában azon jár az agyam,hogy sehol egy wc,biztos mennem kell,jajjj nem bírom bent tartani,úristen mi lesz.És tényleg nem fordult velem elő ilyen eddig,ezért nem is értem,de ezt már nem lehet elviselni mert december óta tart.Egyébként antibiotikumot nem szedtem,de azért megpróbáltam most a normafloret,de semmi eredmény:SArra is gondoltam,hogy nem e esetleg,egy tályogműtét miatt van ez az egész,mert mióta van a műtét van ez a gyakrabban megy a hasam,jobban puffadok,sőt menstruációkor van,hogy úgy begörcsöl a méhem,hogy az egész hüvelyem lezsibbad és még a végbelemre is kihat így az is begörcsöl.Tudom hülyén hangzik,de a végbelem mentén volt a tályog,8cm-s volt és belülről is drótozni kellett,amit 2szer húzott a doki.De emiatt meg,jajj nemtudom,olyan furcsa,nem lehet ettől de lehet el kellene mennem orvoshoz,mert mi van ha kiújult és nyomja valami a végbelem ezért érzem folyton az ingert.Múltkor tettem el a tampont és a végbelemhez közeli hüvelyfalon találtam egy elég nagy szövetdudort,de én még azt nem éreztem eddig és a nődoki sem említette,lehet belsőleg alakult ki és ezért nyomja.De ez megint hülyeség mert akkor miért van az,hogy csak akkor jön rám ha útnak indulok?Jajjjjjjjjj:S:S::S:S

2009. ápr. 2. 18:50
 4/8 anonim válasza:
100%
Szia én is így vagyok vele. Ha valahol valami miatt pánikba esek párerc mulva elkell mennem a wc-re. Mindegg hogy hol vagyok.
2009. ápr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj el orvoshoz, mert vagy a) a műtétnek a következménye, és feltétlenül kezelni kell, mielőtt nagyobb baj lesz vagy b)fertőzés, és akkor antibiotikum kell vagy c)pánikbetegség, és akkor is valamilyen kezelés (pszichoterápia)szükséges. A tünetek valamit jeleznek, a szervezeted szól, hogy valami nem tetszik neki, a te feladatod, hogy ezt a jelzést meghalld és utánajárj.
2009. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,nagyon aranyoksak vagytok,de rájöttem mi az ok.Egyszerűen bebeszélem magamnak,hogy rosszul leszek.Ma voltam suliban,vagyis hát egész nap nem voltam itthon,mentem suli és vizsga után még ide oda és semmi bajom nem volt.Egyszer mentem el a toálettre de akkor sem azért:PSzóval egyszerűen csak bebeszéltem,hülyeség és téves riasztás volt,pedig már én is megijedtem:D

Jajj istenem,az kellene még,hogy pánikbeteg.Amúgy az nem az amikor félek az emberektől, a tömegtől stb?Ajjj az kellene még,én imádok emberek közé menni,szóval semmi ilyenről nincs szó hál istennek:DMai diagnózisom:kizárva a fertőzés, a műtét, a pánikbetegség egyszerűen csak bestresszeltem és valszeg így jött ki rajtam az utóbbi 3 hónapban fegyülemlett stressz:D

Mégegyszer köszönöm:))

2009. ápr. 3. 23:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A pánikbetegség nem csak a tömegtől lehet, akár mi mástól is... Szerintem ez nálad pszichés dolog!!!
2009. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ezek szerint én fospámikbetegvok???XD

LOL,ma is jól voltam,pedig elég sokat voltam toálett nélkül,semmi baj,semmi szorongás,mégegyszer köszi a válaszokat,de sikeresen túlvagyok rajta:D

2009. ápr. 5. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!