Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A problémám az, hogy nem...

A problémám az, hogy nem tudod idegen helyen hát. Kakilni :$ mindig visszatartom még haza nem érek. Ma is így volt ez, de elkezdett fájni a hasam. Milyen szövődményei lehetnek ennek a "tartogatásnak"? :S Kérem valaki segítsen!

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak ezzel így, semmi gáz nincs vele. Ha nagyon sokáig tartogatod akkor visszahúzódik esetleg a széklet víztartalma és a széklet(ami még benned van) kiszárad, "besül". Jobb minél előbb megszabadulni tőle.
2009. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de nem lesz tőle bélrákom vagy valami?
2009. jún. 14. 19:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bélrákot nem okoz, de a visszatartás nem túl kellemes. A visszatartott méreganyagok fejfájást okozhatnak. Én is szenvedek ettől, úgyhogy arra mindig figyelek, hogy az étrendemben sok legyen a víz és a rost (gyümölcs). Illetve rászoktattam magam arra, hogy reggel otthon végezzem el.
2009. jún. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajod, esetleg ha sokáig tartogatod, utána szorulásod lesz.
2009. jún. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen én is szoktam reggel, de néha rámjön napközben is...:D
2009. jún. 14. 19:40
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
bélcsavarodást lehet kapni, ha visszatartod. A tanárnőm is azt kapott, és meg kellett műteni, mert már fetrengett a kíntól. Nem akartalak megijeszteni, csak azért szerintem nem egészséges, ha tartogatod.
2009. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jajj.. de mennyi időtől? 2-3 miatt is?
2009. jún. 14. 19:49
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem, hanem mondjuk hogyha reggel kell nagyon de nem mész el, és utána nem múlik el az inger, hanem egész nap tartogatod, de úgy, hogy az inger meg ott van. Ilyenkor sem száz százalék, de nagy az esély a bélcsavarodásra. Mondom a tanárnőm is így kapott bélcsavarodást, mert ő is csak otthon bírta elvégezni a nagy dolgát, és egész nap tartogatta az iskolában. A végén már piszkosul fájt a hasa, majd kétrét görnyedt a fájdalomtól. Sajnos meg kellett műteni, nagyon sajnáltuk.


Különben én megértelek, mert én sem szívesen kakilok máshol, csak mivel már jártam úgy egy párszor, hogy nagyon begörcsölt a hasam, és borzasztó rosszul lettem, plussz itt van a tanárnőm esete is, szóval most már elmegyek wczni ott, ahol rámjön a dolog, és van wc a közelben. Sajnos muszáj...

2009. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

reggel mindig szoktam és este is, csak napközben ált. nem vagyok otthon(suli, haverok stb) ...

Engem régen azzal ijesztgettek hogy rákot kapok tőle meg ilyesmik

2009. jún. 14. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!