Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a felmenőim egyik ágon...

Ha a felmenőim egyik ágon mind száz év fölötti időt éltek, akkor erre egészséges életmóddal nekem is van esélyem?

Figyelt kérdés

A dédszüleim 109, 102 évesen haltak meg. Az ő gyerekük, nagymamám 103 éves, hat másik testvéréből is öt még él. Édesanyám 66 éves, jó egészségnek örvend.

32/N


2011. júl. 27. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, amennyire tudom, alapvetően a kort a genetika is nagyban befolyásolja. Azaz könnyen lehet, hogy Te is sokáig fogsz élni.

DE emellé azért az életmód is fontos - táplálkozás, dohányzás, alkohol stb. mind rontja az esélyeket. No és persze baleset/betegség sajna mindig jöhet. (kop-kop-kop)


Amúgy én is ebben reménykedem, nálunk is hosszú életűek a felmenők, mondjuk nem ilyen extrém módon, hogy 100 év fölött, de a többség 90-100 közti volt.

2011. júl. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem van rá esélyed :)
2011. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Esélyes, de ha macska nem volt az őseid között, akkor azért mindig nézz szét nagyon, mielőtt átmennél az úton :)
2011. júl. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!