Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyomor-vagy a vastagbél...

A gyomor-vagy a vastagbél tükrözés a rosszabb?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 8. 21:58
1 2
 11/18 anonim válasza:
70%
Nekem mindkettő volt és a gyomor kellemetlenebb.
2010. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
Szia nekem eddig vastagbél tükrözésem volt(sajnos fekélyes vastagbélgyulladásomra akkor derült fény)de én egyedül a kanyarokat éreztem fájdalmasnak(mer ugye a bél nem egy egyenes "cső" ) meg a levegőfújás volt kellemetlen esetleg még a mintavétel.alapjába véve szerintem jobb mint a gyomortükrözés de ez egyénektől függ,nekem már a gondolattol is hányingerem van h egy cső halad lefele a nyelőcsövemen:D én ha félrenyelek már rögtön nekiállok öklendezni,amit nagyon utálok.amugy nekem a tükrözés fél orás volt gondolom a problémák miatt meg a mintavétel miatt! kitartás!
2010. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%
Nekem szerencsére csak az egyik tükrözés volt, a vastagbél. A vizsgálat előtti béltisztítást otthon sok-sok folyadékkal és a Picopreppel csináltam. A tükrözés előtt kaptam egy bódítót intravénásan. Ettől elkábultam ugyan, de nagy vonalakban érzékeltem a körülöttem történő dolgokat és egy kicsit a fájdalmat is.
2011. nov. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Sajnos én elcsesztem a gyomortükrözést azzal, hogy bepánikoltam. Ezért lehetett a fulladozás stb. Ha az ember már tudja, mi fog történni, és nyugodt, akkor biztos jobban viseli (bár nem szívesen erőltetnék egy másodikat, de nem is kell szerencsére)
2011. nov. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

2010-02-21 15:26 válaszolónak:

A végbél tükrözésnél a bél legalsó szakaszát nézik, kb 20-25 cm.

A vastagbél tükrözésnél 150-180 cm.

A vékonybél tükrözésnél nem tudom meddig tudnak felmenni, de a vékonybél hossza: 7-8 méter!! (ebben még nem volt részem)

A vastagbéltükrözésekor a végbéltől kezdve a vékonybél bejáratáig vizsgálják a belet (néha be is mennek a vékonybélbe). Vékonybéltükrözés helyett gyakran vékonybél CT-t csinálnak inkább, az kevésbé megterhelő.


A kérdésre válaszolva: Mindkettőben volt részem: altatás, bódítás,érzéstelenítés nélkül! A vastagbél tükrözés nekem kb 20 percig tartott, kellemetlen, mert felfújnak, és feszít (nekem is főleg a kanyarokban), de ezen kívül semmit nem éreztem, úgyhogy még a vékonybelembe is be tudott "kukkantani" a doktornő.

A gyomortükrözés.... hát én rosszabbra számítottam, az alapján amilyen "élményeket" olvastam. Itt meg az a rossz, hogy egy cső van a nyelőcsőben, és ezért nekem először levegőt venni volt nehéz (fura). Végig büfiztem az egész vizsgálatot, meg folyt a nyál a számból, de ennyi.

Kellemetlen vizsgálat mindkettő, de ki lehet bírni! És nagyon pontos diagnózist tudnak e vizsgálat által felállítani. Úgyhogy ennyi kellemetlenség az egészségemért, nekem simán megérte.


21/L

2012. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérjetek bóditást,mert fájdalmas lehet nélküle. (a feltétel : kisérőt kell vinned,és aznap nem vezethetsz)

Én is kértem,azt mondták hogy majd meglátjuk hogy viselem,és majd akkor. (persze hogy kértem,be voltam rezelve,előttem egy szegény kis hölgy jajgatását halgattuk a folyosón)

Hogy biztatót is mondjak:"vannak még csodák! "Nem fájt,bóditó nem kellett,10 perc alatt kész volt,a vékonybélig felmentek,pedig nem vagyok kövér sem(180cm és 77kg férfi)

Jól ki kell tisztitani a beleket : vasárnap 13 órától hétfő estig már csak főtt krumplit ettem,kedden 12-ig már csak tejet (de szűrt húsleves is mehet),ezután hashajtás szerda reggelig, és szerdán 10 kor dugták a csövet . A hashajtás alatt - orvos javasolta - szűrt húsleves,szűrt almalé,és szőlőcukor is mehet. Nem volt gáz a hashajtás, Picoprep -el lett csinálva,és semmi kellemetlent nem éreztem itt sem.

És a hasat lazán tartani a vizsgálat alatt.

Képzeljétek,augusztus eleje óta paráztam emiatt,de a jóistenke úgy látszik rámmosolygott...

2012. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok,ki kell egészitenem az irásom.

Gyomor kétszer volt,nem volt gondom vele.

A vastagbéltükrözésnél hallok rémhireket,most olvassátok el a fenti tapasztalataimat.

2012. szept. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem a gyomortükrözés sokkal rosszabb volt. A colonoscopiát lazán kibírtam, abszolult nem volt gáz a vizsgálat. Csak utáltam hogy a doki állandóan kérdésekkel fárasztott vizsgálat közben. Tehette volna előtte is...
2013. jún. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!