Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami problémája abból...

Lehet valami problémája abból a gyógytornásznak, ha ajándékba adok neki valamit?

Figyelt kérdés
Sohasem adtam még hálapénzt orvosnak, illetve ápolóknak, így nem is tudom, hogyan működik ez az egész dolog. A gyógytornásszal nagyon jóban lettem, nem vagyunk barátnők, de tényleg nagyon aranyos, kedves, és később is tartani fogjuk a kapcsolatot. Nagyon sokat segített nekem, és az utolsó "foglalkozáson" szeretnék neki egy kis ajándékot adni. Csak nem szeretném, ha problémája lenne abból, ha elfogadja. Szóval lehet abból gond, ha egy ilyen ajándékkosarat elfogad?
2011. aug. 7. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
HA NEM EGYEDUL DOLGOZIK AKKOR A TOBBI KOLLEGAJA JELENLETEBEN EDREMES ATADNI ES AZ MINDENKIE LESZ! HA EGYEDUL ,ES VAN SAJAT SZOBAJA INKABB OTT KERESD FEL ES OTT ADD AT NEKI!
2011. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a gyógytornászoknak van-e etikai kódexük, de pl. a szociális szakmának van, így ha ők kapnak, és elfogadják, akkor az etikai vétségnek számíthat (ha megtudja a főnöke, ha összehívják az etikai bizottságot, és ha azok úgy döntenek).

Kérdés, hogy át tudod-e adni neki úgy, hogy mások ne lássák, legalábbis kollégák ne. Mert, ha igen, akkor simán menni fog, nem tudják meg. Ha viszont a kollégái látják, akkor dilemma.

2011. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem pénzt adsz neki, hanem egy ajándékkosarat, akkor nem lehet belőle problémája.

Én is adtam a gyógytornászomnak ajándékot, és nagyon jólesett neki. Megérdemelte, mert sokat segített nekem, végig nagyon rendes volt hozzám.

2011. aug. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A jó kapcsolatotok ellenére sem biztos, hogy elfogadná, de ha elég határozottan adod oda, nem tud mit tenni. :) Az ajándékkosár talán kicsit túlzás, de ha vmi kisebb méretű, akkor talán belefér, de lehet jobb lenne, ha Te válogatnál össze néhány kisebb dolgot (hasonlót, mint amik a kosárban szoktak lenni, csak kevesebbet)


Ez pl. a héten történt: Ofotértben voltam, fiatal eladólány szolgálta ki és intézte a papírmunkát egy olyan 35 körüli férfinek, szimpi lehetett a pasasnak a csajszi,tök jól elbeszélgettek, viccelődtek, szóval miután végeztek, elment a pasi, majd egy kis idő után visszajött egy doboz desszerttel, hogy megköszönje a csajszi kedvességét.

Itt semmi probléma nem volt, szerintem nálad sem lenne.

2011. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!