Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 88/45 alacsony vérnyomás?

88/45 alacsony vérnyomás?

Figyelt kérdés
Kávé előtt, utána 95. Miért ilyen alacsony, mit lehet tenni a kávé fogyasztáson kívül? Sokszor van fejfájásom, aluszékony vagyok és nehéz koncentrálnom, odafigyelnem, mikor pl. valakivel beszélgetek, vagy a suliban, stb. :/
2011. aug. 10. 09:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy 23/L.
2011. aug. 10. 09:31
 2/11 anonim ***** válasza:
Elmész orvoshoz, de nagyon sürgősen.
2011. aug. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon alacsony! Menj orvoshoz minél hamarabb!
2011. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úh, ez ennyire komoly? :S Akkor majd felkeresem a dokit. De az a kellemetlen, hogy azt mondom, h alacsony, ha meg ott megmérik, akkor meg kb. 110-120 között van, mert mindig feszült, stresszes vagyok, ha orvoshoz kell mennem. :/ Vérvételen is kb 4-5 éve voltam, kérjem ezt is?
2011. aug. 10. 09:37
 5/11 A kérdező kommentje:
Illetve a vérnyomásmérő mennyire számolja jól a pulzust? Mert az meg 89 volt, nem ugráltam, stb, sokszor van 90 fölött is. De olyan fura volt, nem szabályosan vert a szíven a gép szerint, hanem néha volt kihagyás, utána meg kicsit gyorsabb volt, majd belassult. Remélem csak a gép szarakodik (mondjuk már volt két félével is mérve, ugyanez volt). :/
2011. aug. 10. 09:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Nézess egy vérképet, meg EKG-t.

Az alacsony vérnyomás, amíg nem okoz panaszokat, nem gond, sőt inkább talán jobb is, de ennyire alacsony már tényleg túlzás..

Kávén kívül? Próbálj naponta sportolni valamit, igyál valamivel több vizet.

2011. aug. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Minden nap sétálok egy órát és heti 2-3 alkalommal futok, de néha nagyon kimerülök, nem is esik jól, nyomást érzek a mellkasomban. Az folyadékbevitellel tényleg akadnak gondjaim, régen volt, hogy egy nap két pohár vizet ittam, de most már erre is odafigyelek, így a napi min. 1,5-2 liter víz is megvan (ezen kívül +folyadék leves, kevés tej, pl müzlihez, stb).


Akkor nem hanyagolom el, megyek dokihoz. De már a gondolattól is rosszul vagyok, mert elég 'laza' dokink van, sok mindent nem vesz komolyan. :/

2011. aug. 10. 09:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Az esetleges elütésekért bocsi, tényleg nem tudok most koncentrálni. :DD
2011. aug. 10. 09:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez ennyire komoly. Egyrészt tévhit, hogy jobb, mint a magas vérnyomás, nem jobb, ugyanúgy problémákat okoz, csak ez kevésbé közismert.

Másrészt ez annyira alacsony, hogy egészen biztos, hogy VALAMI OKOZZA, valamilyen betegség. A magas pulzus is nagyon gyanús. Lehet normális a 90-es pulzus, de csak akkor, ha nem találnak szervi problémát, ami okozza, mert általában alacsonyabb a pulzus.


A keresztanyámnak akkor volt ennyi a vérnyomása, amikor valamilyen gyomorfertőzéssel kórházba került és már majdnem kiszáradt (a több napig tartó állandó hasmenés miatt). Nyilván nálad más lesz a probléma, csak azért írtam a példát, hogy tévedés azt hinni, hogy ha nem magas a vérnyomásod, akkor nincs semmi bajod.


A dokinak mondd meg, hogy csak azért 110, mert izgulsz. Egy értékből amúgy sem tud levonni következtetést, többször kell mérni nyugodt körülmények között, tehát az a hiteles, amit otthon mérsz. Ha nem veszi komolyan, akkor keress egy másik orvost.

2011. aug. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos csak egy, másfél hét múlva fogok tudni elmenni dokihoz, addig szerinted vezessek 'vérnyomásnaplót'? Csak ha normál értéket kapnék a dokinál, hogy ne legyen kellemetlen, meg így valamennyire látja az előzményeket.
2011. aug. 10. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!