Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tigyek ha gyorsan zsírosod...

Mit tigyek ha gyorsan zsírosodik a hajam?

Figyelt kérdés

Rövid, vállig érő hajam van, most lett levágatva lépcsőzetesre, sajnos elég kevés és vékony szálú is.

Nagyon gyorsan zsírosodik, egy nap után nagyon csúnyán néz ki, ennek ellenére 2-3 naponta mosok hajat, de csak egyre rosszabb a helyzet. Gyógynövényes sampont használok, nem váltogatom állandóan, kb. 1-2 éve ugyanazt használom.

Tudnátok segíteni? Mi az a sampon vagy eljárás ami Nektek segített? A válaszotokat előre is köszönöm :)


2011. aug. 14. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen a testalkatod és sok szénhidrátot eszel (kenyér, cukor, krumpli, tésztafélék) ? Nekem ezeket kellett nagyon minimálisra csökkenteni és a hajhullásom, zsírosodásom is leállt. Egyébként Neutrogena T gélt használok, de ha beakktanok és túl szok szénhidrátot eszem, akkor visszajön a zsírosodás, hajhullás.
2011. aug. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem alkatilag nagyon hamar zsírosodó a hajam (egyébként sovány ember vagyok), nekem az vált be a legjobban, hogy rövidre vágattam a hajamat, kétnaponta hajat mosok, mellőzöm a balzsamokat, hajlakkom, zselém nincsen. Mivel korpás is, egy spec. sampont használok, a nevét nem írom le, mert reklám lenne, de a lényeg az, hogy van benne citrommag-kivonat.

Az is segít, ha meleg citromos vízzel öblíted le a hajad az utolsó öbíltésnél.


Ezen kívül marad a kísérletezés. Ha alkatilag zsírosodó a hajad, akkor sajnos nemigen van mit tenni mást, mint gyakran hajat mosni vagy türelmesen próbálgatni a samponokat, esetleg ha van kedved, némi dauert tetni a hajadba (az szárít).

2011. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!