Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha minden minden tünetem...

Ha minden minden tünetem illik a pajzsmirigy alulműködésre, de a TSH-m határértéken van, attól még lehet ez a betegségem?

Figyelt kérdés

A TSH szintem legutóbb 4 egész valamennyi lett. Ez az érték még benne van a referenciatartomáényban, viszont minden tünetem alátámasztaná a diagnózist:

fáradékonyság

dekoncentráció

száraz bőr, gyorsan zsírosodó haj

rendszertelen menstruáció

hajhullás

sápadtság, táskás szemek (sok óra alvás után is)

hízékonyság


2011. aug. 16. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, ha már a határán vagy, akkor esélyes... hogy akár nemsoká át is léped.
2011. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy szakorvos csinálta-e vagy csak egy nagylaboron nézték a TSH-d, de ha az utóbbi eset áll fenn akkor endokrinológushoz kéne menned, mivel a hormonrendszeri betegségek annyira összefüggőek, és hasonlítanak egymásra hogy esetleg valami más bajod van.


Illetve ő nézne aTPO-t amiból már meg lehetne mondani, hogy tényleg alulműködhet-e a (közel)jövőben.

2011. aug. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TOMAtm ***** válasza:

mivel ugyanazt a hormont amit a pajzsmirigy termel be lehet szedni tabletta formájában nem látom be mi a gond.irass fel magadnak és kisebb dózissal adagold hátha lesz javulás.

esetleg próbáld meg h veszel multivitamint meg magnéziumot a bérestől a teszkóban,mert ezek hiánya is ugyanezekkel a tünetekkel jár.

2011. aug. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez az érték kb. 3 hónapja volt, most újra mérték, még nem tudom az eredményt. Szakorvos nézte, de nem endokrinológus. Majd meglátjuk, mi lesz. Én már örülnék, ha ez lenne, mert akkor végre kiderülne, mi a bajom. Elöl már ritkul a hajam, úgyhogy nagyon parázom:S
2011. aug. 16. 21:27
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy amikor elkezdett hullani a hajam, az volt az első, hogy vettem Revalidot, amiből napi 3x2 szemet szedtem, mégsem csökkent a hullás mértéke 1 hónap után sem. Az inojaim redben vanna, legalábbis a vérkép alapján. A vasam is.
2011. aug. 16. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!