Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Metothyrin gyógyszert szed...

Metothyrin gyógyszert szed valaki pajzsmirigy túlműködésre?

Figyelt kérdés

Túlműködik a pajzsmirigyem,Basedow-kórom van.

Eddig tüneti kezelésre hima -pronol pulzuscsökkentőt,illetve frontin 0.5mg gyógyszert szedtem/szedem.

Megkaptam a friss laboreredményem,tegnap az endokrinológusom gyógyszeres kezelést javasolt,Metothyrin-t kaptam.Azt mondta egy hétig szedjek napi 3*1 szemet,majd vérvétel,ezután majd 2*1 szemet kell majd szednem.Azt mondta,nagyon ritkán van mellékhatása ennek a gyógyszernek,de ami előfordulhat,magas láz,torokfájás,ekkor azonnal hagyjam abba a szedését.

A kérdésem az lenne,hogy ma mikor bevettem az első szem gyógyszert,semmi ilyesmi mellékhatást nem éreztem,viszont nagyon álmos vagyok,ez a gyógyszertől lehet?

A betegtájékoztatóban viszont szerepel ez a tünet,mint mellékhatás,viszont nem tudom akkor ez az álmosság normális?Szedhetem a gyógyszert?El fog múlni?Köszönöm ha segít valaki,szép napot!


2011. aug. 19. 13:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Az álmosság attól is előfordulhat, hogy normálisan működik a pajzsmirigyed, és hosszú idő után nem vagy túlpörögve, tehát hamarabb elfáradsz. De lehet megér egy telefont az orvoshoz ha tényleg aggódsz.
2011. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!