Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem értem ezt a testtömeg-dolg...

Nem értem ezt a testtömeg-dolgot. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Kiskoromban nagyon sok gyümölcsöt és egészséges kaját ettem amit 12-14 évesen abszolút hanyagoltam a "tinikor" miatt. Aztán most 17 évesen megint rendesen eszem és a súlyom 83Kg a 181cm magasságomhoz. Konditerembe is járok de ez most nem lényeg. Vékonyabb testalkatú vagyok sosem voltam kövér és mégis ennyit nyomok. Mitől lehet ez?


Akkor mitől van az hogy a többi korombeliek ehhez a magassághoz mindössze 64,60 ne adjisten 58 kilósak?


Tudom hogy én jó arányban vagyok nincs is ezzel semmi gondom csak úgy érdeklődöm mit gondoltok erről.


2011. aug. 20. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:

én csak annyit tudok mondani, hogy nem mindenki olyan mint te.Én például 58 kg vagyok.Sehogy se tudok hízni.

17/F

2011. aug. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezaz. Miért csak annyi vagy? Tudom genetika de csak van valami magyarázata...
2011. aug. 20. 23:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Fiú vagy, vagy lány? Amúgy sztem tök normális a 83 kg egy 181 cm-res magassághoz. Valószínűleg neked a csontsűrűséged nagyobb (azaz tömörebb, nehezebb csontjaid vannak, én is ilyen vagyok, magas, vékony, de súlyban több mint a többi, kb. 10 kg-mal kevesebbnek szoktak saccolni, viszont voltam csontsűrűség vizsgálaton, és jó tömörek a csontjaim. Még sosem volt eltörve semmim hálistennek).
2011. aug. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit az előző válaszoló is mondott, plusz vedd figyelembe,hogy az izomszövet nehezebb, tehát egy arányosan szálkás, izmos ember mindig nehezebb egy hasonló testalkatú, izomtömeggel nem rendelkező emberhez képest.
2011. aug. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
17/F vagyok. na azért 2 hónap kondi után szerintem még nem beszélhetünk izmokról... :)
2011. aug. 21. 00:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Nehezebb csontozatú vagy.Velem pont a fordítottja van:nem vagyok sovány,van mit fogni rajtam,mégis a testtömeg index szerint sovány vagyok,valamelyik szerint kórosan sovány(!!!)
2012. szept. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!