Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha ma leégtem akkor holnap...

Ha ma leégtem akkor holnap nem káros újra strandra menni?

Figyelt kérdés

Holnap bekenném magam naptejjel.

Ma az arcom égett szépen le,de ha használok naptejet nem lesz káros a dolog leégett bőrrel napozni?


2011. aug. 23. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Hát dehogynem! Ma is azért égtél le, mert káros volt ez a mennyiség a bőrödnek. Holnap, ha erre ránapozol, még jobban leégsz. Pár év, v. évtized múlva meg lesz az eredménye. Inkább óvakodnék a helyedben. Naptej, árnyék, délidőben tartózkodás a naptól stb. Azért ezek nemcsak dumák, érdemes betartani. Később is akarsz élni, nem?
2011. aug. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

de igen káros!

és nem csak a bőröd éghet le napszúrást is kaphatsz.

gondolkozz hőségriadó van nem kéne kifeküdnöd a napra,főleg nem leégett bőrrel.

nem hiszem,hogy idő előtt ráncos bőrrákos szeretnél lenni.

2011. aug. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Simán lehet napallergia is tőle. És az nem egy múló/kellemes dolog.


Anyámék évekkel ezelőtt Bulgáriába mentek nászútra. Anyum leégett egyik nap, másnap napozott, harmadnap is, aztán kapott egy fain napszúrást, most meg kiütései lesznek, ha sokat és nagyon erős napon van kint.


Kell ez neked?

2011. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért olyan nagyon durván nem égtem le és naptejjel is alaposan bekenném a bőrömet.

Értem én,hogy durvaság ez az idő de most van lehetőségem strandolni mert csütörtöktől munka és szeretnék kikapcsolódni,nyilván nem feküdnék ki napozni,árnyékba lennék ha épp nem csúszdáznék vagy medencéznék de alapoasn bekenném magamat 30-as fényvédőkrémmel és a bőröm se olyan fehér,igaz elég anyajegyes vagyok és ez még durvítja a helyzetemet de meg kell értsetek és tisztába vagyok a nap uv káros hatásaival és azzal is,hogy könnyen bőrrákot lehet kapni ami 5-10-20 év múlva jön elő,de mindig nyár végén elszoktam menni bőrgyógyászhoz leellenőriztetni a bőrömet.

Amúgy köszönöm a válaszotokat!

2011. aug. 23. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!