Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bokámra estem, inszalagszaka...

A bokámra estem, inszalagszakadásom van. Fekvő gipszet és jó tanácsot kaptam a Baleseti sebészeten. Volt hasonló eseted, mikor kezdtél dolgozni?

Figyelt kérdés
Nem akarok táppénzen lenni, de azt sem, hogy egész hátralévő életemben sántikáljak és fájjon a bokám. Vakainek van valami jó ötlete amivel gyorsítani lehetne a gyógyulást? Az sebész szerint 6 hét táppénz.
2011. aug. 29. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha 6 hét, akkor 6 hét ,és még nem is mondott túl sokat!Első az egészség.Egyetlen munka sem éri meg, hogy kockáztasd a gyógyulásod miatta.ezen nem tudsz gyorsítani, ha leveszik a gipszet, utána is még egy ideig kímélni kell a lábad, mert a gipszben elfáradnak az izmaid és nem lehet versenyfutással kezdeni.

Voltam némileg hasonló helyzetben.Én eleve úgy kezdtem dolgozni, hogy nem voltam teljesen egészséges, pánikbeteg voltam, de már nem voltak pánikrohamaim.4 hónapra vettek fel dolgozni, de az utolsó hónapot táppénzen töltöttem, mert a stressz miatt visszaestem, azóta is itthon vagyok.De magamnak is köszönhetem, nem kellett volna a "mély vízbe ugranom".Meg kellett volna várnom, amíg teljesen rendbe jövök.

2011. aug. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia,én ugyan így jártam,tíz napig volt fent a fekvőgipsz,ha jól emlékszem (kb. tíz éve történt),de én megbeszéltem az orvossal és kaptam láb merevítőt (nem tudom mi a pontos neve,gyógyászatiba vettem) és ezt használtam,így előbb visszamehettem dolgozni.Legalább három hetet így is itthon voltam.
2011. aug. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Barátnőm a lagzija napján kificamította a bokáját. rá két napra ment el dokihoz és ott neki is azt mondták ínszalagszakadás. de másnap indultak nászútra és ő megbeszélte a dokival, h a fekvőgipsz helyett csak bokarögzítőt kapjon. Ezt viselte 6 hétig, rá tudott állni simán. de azért sokat pihent. talán 1 hetet volt otthon táppénzen.
2011. aug. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egy hét után járógipszet kaptam, amikor eltört egy lábfejcsontom, és azzal simán jártam dolgozni.
2011. aug. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hasznos volt mind. 1 hét után levették a fekvő gipszet, tényleg nem léptem rá amig nem lehetett. Betartottam az orvos utasításait, és nagyon jó, laza orvost fogtam ki. Nála lehetett potom 6000ft-ért merevítőt venni, amit ott helyben fel is rakott. A neten utána néztem az egyik legjobb merevítő, éjjel nappal rajta kell lenni, bár a használati utasításban az áll, hogy éjszakára vegyem le. Az én lábam még jól meg van dagadva, és fekete-lilás vérömlenyben is bővelkedek. Nagyon bepánikoltam amikor a balesetem történt, nem régen dolgozom ott, hason is becsúsztam volna ha azt mondják, hogy kell. Azt hiszem minden eset más. Nagyon fáj ha rálépek, így nyilván akkor megyek dolgozni, ha be tudok menni a lábamon. De a szabadságom oda lesz, mert a táppénzből még a rezsit sem lehet kifizetni. Az idén úgysem akartam elmenni a Bahamákra, hallottam, hogy ott rossz az idő :D
2011. szept. 2. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!