Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt már valamid begipszelve?...

Volt már valamid begipszelve? Hogy történt? Nagyon rossz volt?

Figyelt kérdés

2011. aug. 30. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

2 bokaszalag szakadás, 1 bokatörés. Hát nem volt kellemes, de kibírtam. Mind a 3 esetben térdig volt gipszem. Ebből egy volt nyáron, kettő télen. Talán az utóbbi elviselhetőbb volt, mint a nyári.

Lányomnak 3 hónapot volt a keze gipszben, kézfejtől hónaljig. Mindezt 5 évesen. "Szívesen" viseltem volna helyette, de hősként kibírta. Más el is felejtette. :)

2011. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen a lábam kétszer is. Egyszer évekkel ezelőtt tört el a bokám, ráadásul nyáron a nagyon melegben. Borzasztó volt, mert nehéz volt, viszketett, stb.

Most márciusban sikerült a másik bokám eltörni, ráadásul olyan szerencsétlenül, hogy nem csak gipszelni kellett, hanem müteni (csavarozni) is kellett. Most inkább kifizettem a 10ezer forintot a könnyitett gipszért, és szerencsére meleg sem volt, de igy sem volt kellemes a két hónap. Mire levették a gipszet alatta a lábamon foszlott a bőr.

2011. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Régen kb 5.es lehettem mikor a lábam megzúzódott és asszem egy hétig gipszbe volt, de amúgy élveztem az otthon létet egyedül de a fürdés/tusolás már nehéz volt.
2011. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7 éves voltam, amikor 'repülni tanultam':D Csak az előre ugrás helyett hátraestem, rá a jobb kezemre. 1 hónapig volt begipszelve. Az egésszel nem is lett volna baj, ha nem jobb kezes lettem volna. Se enni, se öltözni nem tudtam egyedül :/
2011. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már sokszor voltak a végtagjaim gipszben.

7.osztályosan bokától ágyékig (szörnyű volt) - tavasszal, aztán volt darabos, komoly csuklótörésem műtéttel, 8 hét gipsszel - télen (akkor öltöztem, ha felöltöztettek és minusz 20 fok volt. Tört már el a bokám, ősszel (1 hét fekvőgipsz - a járókeret még csak elment, de a hasba injekció számomra szörnyű volt, de utána a járógipsszel már nem volt problémám. Volt olyan balesetem is, amikor egyszerre több ujjam tört el, csak a mutató ujjam fele volt kint a gipszből, ez sem volt leányálom. Összességében a törés semmilyen körülmények között nem jó.

2011. szept. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

20:22

"7.osztályosan bokától ágyékig (szörnyű volt) -"


Huhh,mit csináltál, midet törted el akkor? :SSS

Hogy tudtál úgy fürödni?

2011. szept. 1. 22:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Térd sérülésem volt. Nylonba volt tekerve a gipszem.3 hét volt csak, de utána hosszú ideig merev volt a lábam.
2011. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!