Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha vki nyaktól lefelé teljesen...

Ha vki nyaktól lefelé teljesen lebénul, akkor az érintéseket sem érzi a karján/lábán vagy azokat még igen?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:

ilyenkor sérül a gerincvelő.

mikor gerincérzéstelenitést kaptam,semmi érintést nem éreztem,én deréktol lefelé voltam érzéstelenitve.



remélem segitettem.

2011. szept. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, seg'ítettél, de még írhattok válaszokat. Nincs ilyen ismerősöm, csak elmélti a kérdés; egyik oszt.társammal beszélgettünk erről,es felmerült,h írjjuk ki ide:)
2011. szept. 3. 17:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindkét variáció lehetséges. Ha valaki nyaktól lefelé bénul, annak lehet oka pl. a nyaki gerincvelő sérülése (ez a gyakoribb), ilyenkor a sérülés kiterjedése határozza meg a funkciózavart (az érző- és mozgatópályák külön futnak, így sérülhetnek külön is - ha teljes a bénulás, az nagy sérülést feltételez, melyhez jó eséllyel társul érzészavar is). Ha a bénulás oka degeneratív betegség (pl. amyotrophiás lateralsclerosis, ami a mozgatórendszer idegsejtjeinek elhalásával jár), akkor nyilván megint más a helyzet, ilyenkor pl. láthatunk izolált mozgászavart.
2011. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!