Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha volt egy hosszú, komoly...

Ha volt egy hosszú, komoly betegségem ami 15 évet elvett az életemből, de most dolgozni szeretnék és jobban vagyok, hogy lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Az érdekel, hogy a munkahelyemen nem szeretném, ha tudnának a bajomról, de az meg lehet furcsa, hogy 30 vagyok és nincs végzettségem, csak az érettségi.
2009. ápr. 21. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
De ha csak érettségid van akkor gondolom olyan munkahelyre kerülnél be ahol ez elég és akkor senki nem nézne ki. De ha zavar, jelentkezz egyetemre, főiskolára, OKJ-s képzésre vagy valamire, ma már nagyon sok lehetőség van és egyáltalán nem gáz, h nem 18 éves vagy :)
2009. ápr. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz nyelveket? Jól?

Akkor menj el portásnak elit szállodába. Kifejezetten ilyen végzettséggel keresnek embereket.

2009. ápr. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nincs nyelvtudásom, nem is érettségiztem nyelvből.

Most beadtam egyetemre, vagyis Bsc-re, de ott is nyomaszt a korom, pedig 10 évvel fiatalabbnak nézek ki, de az tök rossz, hogy volt általános iskolás nem jó fej osztálytársam lesz a tanárom.

Most is vagyok egyetemen, de mivel levelezőn érettségiztem kb 8 éve, így alapjaim nincsenek nagyon meg. Meg nem tudom mennyire tudok tanulni, elmegy a kedvem tőle a korom miatt, meg eleve depis vagyok pedig az IQ-m olyan 130 körüli, de nem tudok leülni és koncentráltan tanulni mert elkezdek szomorkodni.

2009. ápr. 22. 00:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

még sosem késő. Egyáltalán nem nézel ki hülyének 30 évesen végzettség nélkül az én párom is 26 volt, mikor végre rávettem, legalább próbálja meg a főiskolát. most 28, és még mindig nem lesz semmije, arról nem is beszélve, hogy az ő IQ-ja bizony elmarad a 130-tól (de erről egy szót se :D)


Abból a szempontból tényleg hátrány, hogy nagyon keresik a gyakorlattal rendelkezőket, az álláskeresés lesz nehéz, de a fősulin ne törődj ilyesmivel, élvezd, h végre elkezdheted megvalósítani az életed, és az ezzel járó nehézségek velejárók.

Ne hátrálj meg, ha már ennyi mindent legyőztél!

2009. ápr. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ember, ne szomorkodj, inkább örülj!!! MEGGYÓGYULTÁL!!! Nem vagy többé beteg! Ha a betegséget legyőzted, akkor most már bármit le fogsz!

Nem olyan szokatlan, hogy valakinek csak érettségije van, ettől önmagában nem gyanakszik senki semmire. Végre megkaptad a lehetőséget, hogy használd is az IQ-dat!

Ha a tested nem tett tönkre, a lelkednek se hagyd! Ne rágódj, határozd el magad, igenis ülj le tanulni, képes vagy koncentrálni!

Mit Neked volt osztálytárs - tudja ő, min mentél keresztül? Ki ő, senki! De azóta meg is változhatott a jelleme, az sem kizárt.

Erős vagy! Bármit meg lehet oldani, ha az embert nem hátráltatja a teste.

(27/n, nem halálos, de gyógyíthatatlan krónikus beteg)

2009. ápr. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban az a legfontosabb, hogy jobban vagy. Ezért örülnöd kell!!! Felejtsd el a depressziót, a szomorkodást!

Egyébként mindenkinek nehéz a munkahely keresés, nem csak neked. Ne gondold, hogy túl nagy hátránnyal indulsz. Talán a munkaügyi központban az ügyintéződet kellen megkérdezni, hogy mit tud javasolni. Bár most kezdtél el egy fősulit/egyetemet.

Én valami tanfolyamot javasoltam volna neked, ami az érdeklődésednek megfelel. Ki kellene találni, hogy merre akarsz elindulni. Közgadaság, informatika, stb. Egy tanfolyam már ad egy olyan alapot, hogy valamihez mégis konyítasz és utána a munka mellett tudnál járni felsőoktatási suliba. Én több tanfolyamra jártam már és mindig hasznát vettem a következő munkahelyem megtalálásában.

Miért akarod eltitkolni a betegséged? Egyébként, mindenhol kötelező az "üzemorvos", ő meg bekér minden papírt és így már a munkaügyis kolléganő megtudhatja, ha a doki ráír valamit a munkaköri alkalmasságidra.

2009. ápr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!