Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van "általános" allergia...

Van "általános" allergia gyógyszer?

Figyelt kérdés

Elméletileg, nem vagyok semmire sem allergiás, de mikor lent vagyok barátnőmnél,a 2. nap náthával telik el. Az első nap még semmi bajom, másnap már tüsszögök orrot fújok, mind ez addig tart amíg el nem megyek kb fél kiló métert a házuktól. Onnantól mintha elvágnák, semmi bajom, de amint visszamegyek, kezdődik megint. Ezért az a kérdésem, hogy gyógyszertárakban vény nélkül lehet-e kapni valami általános allergia gyógyszert ami enyhíti a panaszokat, vagy mindenképp kivizsgálásra kell menni?

Macska-kutya szőr, parlagfű allergiám ezer százalék, hogy nincs, és csak náluk járok így. Akár máshova megyek semmi ilyen tünetem nincs.

Előre köszönöm a válaszokat


2011. szept. 12. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Azok az antiallergiás szerek amiket reklámoznak mind recept nélkül kaphatóak.(Claritine, Allegra, stb.)

De szerintem attól még érdemes lenne elmenned egy allergia tesztre, hogy mi okozza a tüneteket.

2011. szept. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy tunetet nem szabad eltuntetni, az okat kell megtalalni, tehat menj el egy tesztet megcsinaltatni, mivel igy mar elkerulod a kesobbi meglepeteseket pl.
2011. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az allergia belülről fakad. A gyógyszerek legfeljebb tünetkezelésre alkalmasak,illetve arra hogy a mellékhatásokra vegyél még gyógyszereket,és tömd tele a gyógyszergyártók zsebét.

Egyél sok C-vitamint és táplálkozz egészségesen!

2011. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amiket reklámoznak, valóban "univerzálisak", de ettől még egyrészt nem biztos, hogy XY-nak hatásosak.

Viszont: nem lehet 2 napig szedni. Tudni kell, mire vagy allergiás, és a "szezon" előtt elkezdeni. 2 nap alatt nem hat. Nagy hátránya, hogy ha beszeded enyhe tünetekre, akkor a következő szezonban is be kell szedned, mert sokkal erősebb tünetekre számíthasz. Tehát csak akkor szedd, ha indokolt. De szerintem nálad nagyon nem az. Ha mégis gyanakszol, akkor szánj egy délelőttöt az allergiavizsgálatra.

Ha a barátnődhöz még, vigyél magaddal kalcium pezsgőtablettát, ha abból megiszol 2 napig napi kettőt, az enyhíti a tüneteket.


A C vitaminnak ehhez semmi köze, ez parasztvakítás. Mellesleg a mesterséges C vitamin fel sem szívódik rendesen. Maximum placebo-hatása van.

2011. szept. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a barátnődhöz még = Ha a barátnődhöz mész


Egy allergiás

2011. szept. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közben kiderült, hogy a lakásukban 1-2 fal átázás miatt penészes...Ez okozhatja a tüneteket? Illetve csak tünetet, mert csak nátha van.
2011. szept. 12. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!