Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ha valakinek csak...

Szerintetek ha valakinek csak kicsit van begyulladva a vakbele, akkor az lehet, hogy műtét nélkül is helyrejön?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Kicsit nem gyullad be semmi, pláne nem a vakbél. Amúgy kórház nélkül ebbe belehalsz, szóval nem kéne kísérletezni vele.
2011. szept. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha egy vakbél/féregnyúlvány/ be van gyulladva, akkor az be van gyulladva és erős jobb alhasi fájdalommal jár, ami gyors orvosi beavatkozást igényel.
2011. szept. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
na, akkor elmondom a történetet. már kb. 2 éve van olyan, hogy 1-4 havonta élesen fáj jobboldalon ott, ahol a vakbél van. változó, valamikor jobban fáj, valamikor kevésbé. mindez csak 2-3 napig, aztán elmúlik. régebben, egyszer amikor nagyon fájt, elmentünk orvoshoz, aki azt mondta, hogy csak valami vírus. azóta sosem mentem el, amikor fájt. nem volt sosem hányingerem, nem hánytam, nem volt székrekedésem sem hasmenésem ,amikor éppen fájt, ezért kezdem kizárni a vakbélgyulladást. lehet, hogy esetleg érzékeny vagyok valmi ételre és attól szokott bionyos időközönként megfájdulni ott?
2011. szept. 30. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha kezdted kizárni a vakbélgyulladást, miért így tetted fel a kérdést?
2011. szept. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, csak a béltágulatok bántják(szofisztikáltan így mondjuk, hogy fing), de amúgy meg elmúlhat a vakbélgyulladás műtét nélkül is, de az nem magától lesz. Ilyenkor kapsz rá gyulladáscsökkentőket, esetleg antibiotikumot, ilyesmit, de nem magától fog elmúlni. Amúgy te csak ne zárogass ki semmit, az majd az orvos dolga, mert te gondolom nem vagy az, és azt is gondolom, hogy nem akarsz bélperforáció miatt elpatkolni. Egyik tanárom mesélt olyat, hogy egy betege későn ment dokihoz a vakbél perforált, és ki kellett kapjanak egy jókora vékony és egy ugyancsak jókora vastagbélszakaszt, amíg egy egyszerű műtéttel ez megelőzhető lett volna. Ha valami visszatér, akkor te is térj vissza az orvoshoz, aztán lehet téged pont nem kell műteni, de a tünetekre te ne adj annyit hogy ez úgyse ez, vagy úgyse az... Egyik haverom lázas se volt és gyulladt volt a vakbele, és ki is kellett venni. Ilyennel ne szórakozz.
2011. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a szidó válaszokat, jól esett. már alig fáj, úgyhogy nem megyek orvoshoz.
2011. okt. 1. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem sikerült értelmezni abból, amit ide leírtam az utolsó válaszban? Akkor tehát zanzásítva: MENJ ORVOSHOZ!
2011. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

már teljesen elmúlt a fájdalom, és pont most olvastam a neten, hogy valami allergia egyik tünete is lehet, hogy megfájdul a vakbél 1-4 napra.


NEM MEGYEK ORVOSHOZ, MERT Ő MAX ÖSSZESZURKÁL MINDENFÉLE TŰVEL, A VÉGÉN ÚGYSEM TALÁL SEMMIT SEM. :))

2011. okt. 2. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!