Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ehető-e a tűztövis termése? A...

Bonnbo kérdése:

Ehető-e a tűztövis termése? A madarak kedvelt eledele, az ember számára mérgező- olvasom bárhol a neten- Hogy is van ez? Eléggé érthetetlen számomra.

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 07:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Azért a madár és az ember szervezete között van némi különbség.

Pár éve volt, hogy egy gyógyszert, amit már majmokon is teszteltek, először adtak emberi alanyoknak, akik közül többen is meghaltak.

Az eltérő anyagcsere, enzimek miatt, ami egyik lénynek méreg, a másik fel sem veszi.

2011. okt. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

szia!


A madárnak ehető a tűztövis, embernek nem.


Embereknek a homoktövis ehető, ami a tűztövis rokona!

2011. okt. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Nem ezen a szinten állok a kérdés feltevésemmel és megválaszolásommal. A kérdés azért volt rövid, mert nem enged több karaktert a rendszer. Hogy érthetőbb legyen:Pl. tudom azt, hogy a zöld paradicsom szolanint tartalmaz ezért nem ehető, de állítólag, ha savanyítjuk- ugye amit szoktunk- a szolanin egy része elbomlik, és már nem lesz mérgező. Ha a tűztövis a homoktövis rokona, akkor vélhetőleg azonos, vagy legalábbis hasonló tulajdonságokkal rendelkezik. Miért nem ehető a tűztövis? Továbbá nagyszüleim azt mondták, hogy mindent amit a szarvasmarha lelegel a legelőn az az ember számára is hasznos, gyógynövény. Igazuk volt, annak ellenére, hogy a szarvasmarhának egészen más az emésztési (gyomor) rendeszere! A válaszok nem elégítettek ki, de azért köszönöm.
2011. okt. 2. 09:21
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

amigdalin, emulzin


A Wiki szerint ez a két méreg van benne. Gyakorlatilag az a méreg, ami a barackmagban is van. Mivel cianid keletkezik belőle, így senkinek nem ajánlható.

2011. okt. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdés azért volt rövid, mert nem enged több karaktert a rendszer"


A kérdés valóban korlátozott, de van alatta egy ablak, ahol bővebben is ki lehet fejteni.

2011. okt. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
amigdalina és emulzin. Ha ez igaz, akkor nem lehet mérgező, ugyanis a barackmag sem az. Azt, hogy mit hirdetnek a gyógyszergyárakat "képviselő" famulusok az más. Ghislaine Lanctot szerzőtől " Az egészségügyi maffia" könyvből sok mindent meglehet tudni, aki a könyv megírása után elvesztette 20 éves orvosi prakszisát és üldözötté vált az USA-ban és Kanadában. A könyv magyar nyelven is megjelent. Megjegyzem gyermek korunkban nagy mennyiségben törtük és ettük a barackamagot. Nézzetek utána B-17 vitamin néven.A rák ma ismert legkiválóbb ellenszere??? Köszönöm a válaszokat! Sokat segített, de ezek után megvizsgáltatom. Mert ha a jelzett dolgokat tartalmazza, akkor "gyógyszer".
2011. okt. 3. 18:41
 7/15 anonim ***** válasza:

"Azt, hogy mit hirdetnek a gyógyszergyárakat "képviselő" famulusok az más"


Igen, tényleg a gyógyszergyárak találták ki, hogy a cián az egy méreg. :)

2011. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
34%

Sziasztok!

Nem tudom, hogy még aktuális-e, de találtam némi információt a kérdéshez. A magyar oldalak 99% azt írja, hogy a tűztövis mérgező, a magyar wiki-n nem is találtam róla szóló szócikket, azonban az angol nyelvűn igen ( [link] E szerint a tűzövis a néphiedelemmel ellentétben nem mérgező, csak nagyon keserű és fanyar (igazolni nem tudom, még nem mertem megkostolni). Sőt azt is írja, hogy készítenek belőle lekvárt is, amiről találtam egy másik hivatkozást is ( [link] Nem tudom, hogy csak a főzés hatására bomlik-e el benne a mérgező összetevő, vagy eleve nem mérgező, mert én a hatóanyagáról semmit sem találtam. Szerintem ez megint egy népbutító hadjárat, vagy valakinek/valakiknek a téves agyszüleménye.

2012. máj. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én innen vettem, hogy mérgező:

[link]


Ez a lista pedig egy könyv alapján készült. Mivel a konkrét méreganyagot is megnevezi, én egy kicsit több hitelt adnék neki, mint az angol cikknek, ami szintén egyetlen forrásra hivatkozik.

2012. máj. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 RBtamas válasza:
53%

A közhiedelemmel ellentétben ehető, dzsem is készül belőle, de íze kellemetlen. forrás: [link]

Madarakra már kis mennyiségben is mérgező a cián, csak néhány almamag is elegendő, biztos, hogy jóval kevesebb ciánt tartalmaz, mint az alma. forrás:

[link]

2012. nov. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!