Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ehető-e a tűztövis termése? A...

Bonnbo kérdése:

Ehető-e a tűztövis termése? A madarak kedvelt eledele, az ember számára mérgező- olvasom bárhol a neten- Hogy is van ez? Eléggé érthetetlen számomra.

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 07:47
1 2
 11/15 RBtamas válasza:
51%

Mellesleg én nem csak egy receptet találtam, hanem több százat, a receptek szerint már a régi amerikai telepesek is ismerték és előszeretettel fogyasztották:

[link]

Egy a sok megbízható oldal közül (oldal üzemeltetője nevét adja a recepthez):

[link]

2012. nov. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
33%
Nekünk vannak tűztövis bokraink, mi is csipegettünk már róluk és a kutyáink is mindenféle következmény nélkül.
2013. okt. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Vaity ildikó válasza:
100%
Sok téveszme kering a homoktövis és a tűztövis körül. Bár termésük, a narancssárga bogyó nagyon hasonlít egymáshoz, nincsenek rokonságban. Rendszertanilag a homoktövis az ezüstfafélék, míg a tűztövis a rózsafélék családjába tartozik. Leveleik alapján könnyen megkülönböztethető, a homoktövisnek hosszúkás ezüst-barna / lombhullató /, a tűztövisnek méregzöld tojásdad /örökzöld / levelei vannak. A homoktövis 8-9-szeres C vitamint tartalmaz, mint a citrom. A tűztövis valóban tartalmaz mérgező anyagot - különösen a piros változata -,de olyan kis mennyiségben, hogy egy maréknyi bélpanaszokat okozhat, halált okozó mennyiséget nem képes egy ember megenni, már csak azért is, mert ízetlen. A madárberkenye hasonló termésű, de azt végképp nem lehet velük összetéveszteni, mert az fa, nem cserje. Hogy miért "madár"? Mert olyan anyagot tartalmaz, ami a madarak zúzógyomrában aktiválja az emésztést serkentő enzimeket.Ezért előszeretettel eszik a madarak.
2013. okt. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
0%
A madárberkenyéből pálinkát is szoktak főzni, én már főztem belőle és jó volt. A tűztövis terméséből is főztem már, igaz akkor nagyobb része csipkebogyóból állt a cefre, és csak 5 kg tűztövis-bogyó volt benne. És ez sem lett rossz.
2013. nov. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Karesz6969 ***** válasza:
52%

Kedves bonnbo, ha még olvasod: én rendszeresen fogyasztom, ha annyira mérgező lenne már rég nem élnék...

Első kézből üzenem a kétkedőknek, hogy igen is ehető az íze semleges, kissé talán egy éretlen banánéra emlékeztet (legalább is engem)

Vannak helyek ahol lekvárt, ivólevet is csinálnak belőle. Nagyon jó immunrendszer erősítő, karbantartó mert sok vitamin és nyomelem található a bogyókban a leveléből meg némi citromfű hozzáadásával igen kelleme tea készíthető.

2014. márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!