Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lábszáron terheléskor kidudoro...

Gyuribacsika kérdése:

Lábszáron terheléskor kidudorodik valami, de mitől?

Figyelt kérdés
Ha leguggolok és ezáltal nő a terhelés a lábszáramon tehát nyomódik és érzem hogy azon támaszkodok, súly van rajta (a sajátom), mondjuk a jobb lábszáramra helyezem a súlyt leguggoláskor és azt veszem észre hogy a lábszáron két ponton is ilyenkor kidudorodik valami.Szerintem ér lehet és mikor utána felállok eltűnik, de ha ismét guggolok rá és terhelődik, megint előjön a 2 dudor. Érfal vagy mi lehet?
2011. okt. 4. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ér, igen. Véna. Visszered van vszínűleg.
2011. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még jó,hogy van visszere,mindenkinek van..visszér tágulatra gondolhatott az első esetleg.

Amugy igen,az egy ér lesz ami kidudrodik terheléskor,és teljesen normális.

2011. okt. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha guggolok ugye sosem szoktam magam alá nézni úgymond, csak véletlenségből, mert viszketett a bőröm aztán megvakartam és puklit éreztem 2-őt is, és most először megnéztem hogy mi dudorodik és borsószerű nagyságú.Azért az nem hiszem, hogy természetes volna.Nem?Aztán ahogy felálltam guggoló helyzetemből el is tűnt.
2011. okt. 5. 00:11
 4/6 A kérdező kommentje:
Senki többet?
2011. okt. 5. 18:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyilván visszér tágulatra gondoltam, de a köznyelvben visszérként van jelen a visszértágulat. Sosem hallottad még, hogy "visszeres a lába"?
2011. okt. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És ez miért lenne teljesen normális, mi a teendő vele, vagy kihez kell fordulni milyen orvoshoz ?
2014. nov. 1. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!