Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosi szóhasználatban mit...

Orvosi szóhasználatban mit jelenthetnek a képlet, defektus szavak (ha egyáltalán van ilyen. )?

Figyelt kérdés

Azért érdekel, mert hajnali álmom végén valaki egy orvosi leletet olvasott fel nekem.Sajnos, már nem emlékszem a teljes tartalmára, de ez a két szó, a képlet és a defektus valahogy megmaradt az emlékezetemben.Nem tudom, honnan szedhettem ezt, mivel egyáltalán nem foglalkoztat az egészségügy...Gondoltam, kíváncsiságból megkérdezem, mit jelenthet, már, ha jelent egyáltalán valamit.

Googlén próbáltam utánanézni,de nem igazán találtam meg, amit kerestem.


2011. okt. 5. 06:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A képlet az igazából bármi lehet. Vmi látható, érezhető dolog, amiről esetleg kapásból nem is derül ki, hogy mi, csak további vizsgálattal.

Pl. cystosus képlet = vmi olyan (pl. UH-on látható) dolog, ami feltehetően ciszta, vagy legalábbis ahhoz hasonlít.

Nem tudom jobban elmagyarázni, remélem azért vmennyire érthető.


A defektus az pedig hibát vagy hiányt jelent.

Pl. leukocyta defektus. A leukocyta fehérvérsejtek jelent, a leukocyta defektus pedig a fehérvérsejteknek vmiyen hibáját.

2011. okt. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez érdekes! köszönöm a választ!
2011. okt. 5. 20:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Képlet: szövetrész
2014. jún. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Képlet: terület
2014. júl. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!