Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez igy normalis? Jogazok...

Ez igy normalis? Jogazok figyelem!

Figyelt kérdés
Eloszor is bocsanat az irasmodomert de nincs ekezet a billentyzetemen. Szoval az lenne a kerdesem, hogy az normalis-e hogy napi 15 perc jogatol izomlazam lesz? Kb. egy hete csinalom, mellette rendszeresn focizok. Eleinte mindenki elfarad ennyi jogatol? Koszonom a valaszokat!
2011. okt. 8. 21:48
 1/4 anonim válasza:
Hát, a jógában az a jó, hogy olyan izomcsoportokat is megmozgatsz, megdolgoztatsz vele, amiket máskor nem nagyon szoktál, úgyhogy emiatt simán lehet az elején izomlázad, nem kell parázni. Utána már, ha jobban ki vagy nyújtva és lazítva, a nehezebb ászanáktól se lesz izomlázad, mert megismeri a tested azt a tartást. Legalábbis az én jógatanárom mindig ezt mondja, és van benne valami.
2011. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Azt elfelejtett leírni, hogy egyes asanakat elég nehéz megtartanom huzamosabb ideig (valamit egy percig is nehéz), illetve a légzésem nem mindig jó. Ez az idővel változni fog?

2011. okt. 9. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, ha gyakorlod, de fontos, hogy ne erőltess semmit. Addig tartsd ki a pózt, amíg kényelmesnek érzed, és nyugodtan, mélyen tudsz lélegezni. Ha a légzésed nehézzé vagy kapkodóvá válik, akkor túlerőltetted magad. Figyelj a tested jelzéseire.

Az izomlázról annyit, hogy én több, mint tíz éve jógázom, de így is néha van izomlázam, ha valami újat próbálok. Ilyenkor nem is próbálom pár másodpercnél tovább kitartani. Fokozatosság és óvatosság a lényeg.

2011. okt. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg túlerőltettem magamat, mert még elég sok asana-nal felgyorsul a szívverésem, és kapkodok levegő után. Köszönöm szépen a választ! :)
2011. okt. 11. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!