Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alacsony vérnyomásnak...

Az alacsony vérnyomásnak vanak káros szövődményei?

Figyelt kérdés
A vérnyomásom szinte mindig 120/75 körül van. Lehet e, kell e kezelni ezt valahogy?
2009. ápr. 29. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alacson vérnyomás 110/ de inkább 100/ alatt kezdődik... nem igazán értem miről beszélsz lévén a 120/80 a tökéletes aranymetszés szerinti normálérték és ettől te csak hangyaizényivel térsz el...
2009. ápr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy az ideális érték a 138/83.
2009. ápr. 30. 01:23
 3/5 anonim ***** válasza:
a túl alacsony vérnyomás hosszú ideig agylágyulást okozhat, a magas pedig agyvérzést, vérnyomás problémáktól lehet kapni szélütést is
2009. ápr. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

120 per 75 még nem rossz, nekem 80 as szokott lenni sokszor, de csak 65 körül lehet elájulni, 140 fölött számit fiataloknál magasnak, meg az se jó ha ugrál


fokhagymából egyél sokat, az rendbehozza

2009. ápr. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat drága, mégvalami eszembejutott



a kávé elvileg növeli a vérnyomást, de mivel értágító hatása is van, ezért csökkentheti is, én ezért alszok el tőle mnidig :)


inkább kerüld.


valamint gátolja a koffein a vitaminok beépülését. a colaba is az van, a teába meg tein, aminek ugyanolyan a hatása. szal fokhagymás lángost vagy piritóst próbáld ki, de krumpliprószába is lehet nyomni hagymát isteni finom. (krumplit megfözöd lereszeled, lisztet raksz hozzá kefirt, sót meg hagymát kis olaj és sütheted ki serpenyőben)

2009. ápr. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!