Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon alacsony vérnyomás...

Nagyon alacsony vérnyomás káros a babára? Mindig alacsony volt, csak most ha mégjobban leesik, nagyon szédülök. Félek, h nem jut elég vér a babához, vagy ilyesmi!

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Akkor kezet foghatunk.

Én is így vagyok ezzel:(

De doki +védőnő szerint a sok(napi 3l)folyadék jót tesz,és a vas bevitel.

De ha megiszol egy kávét,attól sem lesz bajod.

Én ezeket megfogadtam,de még nem tudok napi 3l-t meginni,csak felét,e használ....érzem.

26 h km

2010. aug. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Emiatt ne aggódj.De ha szükségét érzed beszélj a dokiddal.Nekem 100/70,90/65 volt-különben mindig 120/80-de semmi baja nem lett a kicsinek,és erre nem is adtak semmit.
2010. aug. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem sose volt 90/60-nál mgasabb, 3 gyerekem van, semmi bajuk, nem káros, sőt tuti nem lesz neked se bajod a magas vérnyomás miatt, szerintem előny.
2010. aug. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 95/54 körüli a vérnyomásom. A terhesség első hónapjaiban okozott gondot, mert folyamatos migrénjeim voltak, és nem tudtam egyedül sehova menni, mert a szédüléstől úgy éreztem, hogy kicsúszik alólam a talaj. Azóta ezek a tünetek már eltűntek, a vérnyomás maradt. Az egyik doki azzal ijesztgetett, hogy nem fog elég vér jutni a babának. De aztán megnyugtattak, hogy a magas vérnoymás sokkal veszélyesebb.
2010. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem még a 28.hét körül mértek 80/60-at amihez társult egy 105-ös pulzus. A védőnő ki volt mert általában 90-97 között szokott lenni. Pont jött egy hidegfront jó párás volt a levegő na az be is tett. Hála az égnek azóta nem volt ilyen alacsony. Nekem is mondták hogy egy kis kávé vagy kóla jót tesz és igyak sokat. Nekem kis korom óta alacsony így nem szoktam szédülni meg hasonlók de akkor egyszer nem voltam valami jól.

37+5hkm

2010. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Neki nem gond,és a saját közérzeted javítására igyál egy kávét,ha szereted.Én is ittam napi egyet,hosszút,tejjel és két részletben.Nem ártott a babának,egészséges.Minden jót!:)
2010. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi, a két litert akkor is megittam, amikor még nem voltam kismami, de a kávét sosem szerettem még csokiban, sütiben sem. Jó lenne, ha lenne valami más ital, étel.

Szio

2010. aug. 11. 15:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Naponta 2 kávét kellett meginnom, hogy ne szédelegjek egész nap az alacsony vérnyomásom miatt, 90/60 és hasonlóak.

Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, abbahagytam a kávét, persze az első idők eléggé szédelgősek voltak, de hozzászokott a szervezetem az új helyzethez és már nem voltam rosszul.

A védőnőm mindig mérte és kérdezte, hogy jól vagyok-e ilyen alacsony vérnyomással, mondtam semmi gond.

Szedtem vas+folsav tablettát, és egyikőnknek sem volt/lett semmi baja.

13 hós anyukája, 6 hetes kismama

2010. aug. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És az orvos mondta h szedjél vasat (?), mert nekem tudják, h alacsony a vérnyomásom, de senki nem mondta h szedjek, bár magzatvédőt szedek, abban folsav van.
2010. aug. 12. 08:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem mondta senki, hogy szedjek vasat, de tudatosan figyeltem a táplálkozásomra, és utána jártam, hogy mik azok a vitaminok, nyomelemek amikre szüksége van a babámnak.

Mivel szinte mindent megeszek, megettem, hogy Ő egészséges legyen, kivéve a sóskát, spenótot, és mint kiderült az ezekben található vasra is szüksége van a babának, ezért kifejezetten vas tartalmú gyógyszert vettem.

Tudta a védőnőm is, rajta volt a papíromon, és nem ellenezte ő sem. A neve Ferrocomp, csak napi 1-et szedtem.

2010. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!