Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy kezeltétek a folytonosan...

Hogy kezeltétek a folytonosan benőtt körmötöket?

Figyelt kérdés
Kicsit kezd már elegem lenni, mivel itt ülök fájó lábujjakkal, egyedül a pedikűrös barátnőm volt képes segíteni az amúgy már gennyesedő ujjamon. Kivágta a benőtt részt. Úgy döntöttem rakatok fel spange-t, de egyik közeli pedikűrös sem csinálja, aki meg úgy hirdeti magát, hogy rak fel ilyeneket, azt mondta, hogy ő 1 emberért nem ruház be erre és szerinte különben is hülyeség (igen, ilyen bunkón...). Műttetni nem akarom, még lézeressel sem. Mit tehetnék, mit lehet ezzel így kezdeni? Az összes pedikűrös szerencsétlen, csak annyit tudnak megcsinálni, hogy kivágják... amit bárki megtud csinálni. :( Tippek, tapasztalatok?
2011. okt. 10. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is ez volt a problémám, bár nekem a körömágyam sérült, és emiatt nőtt rosszul (konkrétan bele a húsba) a nagylábujjamon a körmöm. Közel 5 évig szenvedtem vele, most (lekopogom, két éve rendben vagyok). 4 apró pici sebészi műtétem volt és kenegettem. Ezt úgy képzeld el, hogy besétáltam (na jó, sántikáltam), asztalra fel, cipő le, zokni le, ragtapasz le, fertőtlenítő fújka, érzéstelenítő fújka (ami nem igazán hatott), sebészbácsi kisollóval kikapargatta, levágta, ami nem oda való, közben szegény párom kezét szétszorítottam, aztán dokibácsi bekent mindig valami sötétpiros krémmel (nem betadin, ez valami szárító cucc volt, nem fertőtlenítő), és bekötötte az ujjam, mehettem haza. Ez pár nap múlva már sosem fájt. Ezután nekem kb fél év alatt alakult ki újra a probléma, addig mindig minden rendben volt. Legutoljára jobban bevágott a doki, tovább fájt utána, de azóta teljesen rendben vagyok, szép, egészséges a körmöm (közben sárga vastag volt és hullajtottam rendesen).


Szóval én mindenképp azt javasolnám, h menj el háziorvoshoz, ő ad beutalót sebészetre, és ott mesélj a problémádról. Ha nem is sikerül elsőre, de hatásosabb, mint egy kozmetikus, pedikűrös, akinek azért valljuk be, nem az a fő területe, hogy vagdosson...


Remélem, tudtam segíteni! :)

2011. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de annak semmi értelme, ha folyamatosan csak vágogatva van, ráadásul sebészi módszerekkel... az előbb-utóbb úgy is visszanő. Barátnőm hetekig a műtét után szenvedett, aztán ugyanúgy vissza benőtt a körme, ráadásul még csúnya is lett a körme a vágástól.
2011. okt. 10. 14:12
 3/12 anonim ***** válasza:

:/ (...ez kellemetlen lehet...)

Én meleg,sós vízbe áztattam minden nap(vagy minden másnap),és 1 hónap alatt már szinte rendbe is jött.:)

2011. okt. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak simán a sós víztől? A gyulladás jött rendbe, vagy a benövés is?
2011. okt. 10. 14:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia

Mindkét lábam nagyújjának belső részén be volt nőve a köröm.

vagy kétszer a sebészeten kivágták a körmöm, utána pár hétig rendben volt, aztán persze kezdődött előröl. Végül lézersebészetre mentem, ahol a körömágy egy részét távolították el. A műtét után pár napig fájdogált, de azóta minden rendben van. Ennek 6 éve.

Én ezt a végleges megoldást tudnám ajánlani.

A hugomnak egy pedikűrös valami fém drótot ragasztott fel, hónapokig rajta volt, kellett visszamenni is, hogy átragassza. Ez még friss, de úgy tűnik rendben van az ő körme is.

Szilvi

2011. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez a spange. :) Amit sajnos nekem nem hajlandóak megcsinálni. A környéken egy pedikűrös igérte, hogy talán novemberre szerez hozzá anyagot... csodás. Ma még az egyetemről is haza kellett jönnöm, nem bírtam egyszerűen menni.
2011. okt. 10. 14:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2011. okt. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Vas megyében.
2011. okt. 10. 14:38
 9/12 anonim ***** válasza:

Az messze van. Debrecenben csinálták a hugomnak.

Szilvi

2011. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na igen, mindenhol találtam már neten olyan pedikűröst, aki csinálja, csak itt a Nyugat-Dunántúlon nincs. Ez a híres nyugat. :D
2011. okt. 10. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!