Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért izzadok folytonosan?...

Miért izzadok folytonosan? További leírás.

Figyelt kérdés
A lényeg az hogy iskolában és társaságban nagyon izzadok!De akármilyen helyzetben konnyen elkezdek izzadni.Miért lehet ez? hormonprobléma vagy serdulokorban vagyok? késon éro tipus vagyok- 17éves fiú!Létszives adjatok otletet arra,hogyan tudnám ezt elmulasztani.Már próbáltam sokféle dezodort-Nivea,Old spice,Rexona de egyik se jott be...pls!
2010. márc. 26. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld ki a Solutio Antisudoricát.

vsznílűg nem tudsz társaságban feloldódni, szorongsz és ez vátlja ki az izzadást, ez ilyen menekülési test-vész jelzés.

2010. márc. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Először is nyugodj meg! Ok?

Ez -- igen, -- három dolog is lehet...

1.) Pszichés alapú. Az előttem hozzászóló helyesen mondta, ha szorongsz. Én is ezt tartom valószínűbbnek ötvözve a...

2.)-sel, ami szerint ez akár lehet -- igen, ahogy mondtad -- hormonális is, mert ugye 21 évig még van alig 3 és fél éved... akkorra véglegesedik a szervezetben minden.

3.) Valami organikus (szervi) problémának az előjele, amelynek lehetnek rizikófaktorai (kockázati tényezői) is.


Hadd kérdezzem meg,...

_ Hány kiló vagy, milyen magas és milyen testalkat?

_ Az elmúlt időszakban mennyit változtál (részletesen!)?? Tehát a serdülésedben most hol tartasz?

_ Ez a probléma először mikor jelentkezett?

_ Mindig is izgulós típus voltál? Zárkózott, gátlásokkal teli?

_ Vannak barátaid/barátnőd? Könnyen vagy érvényesülsz ill tudsz feloldódni közöttük?

___ Szoktak csúfolni, piszkálni, terrorizálni nyomás alatt tartani vkik és vmi miatt? (Ha igen, fejtsd ki...!)

_ Szüleiddel, testvéreiddel, rokonsággal milyen a kapcsolatod?


_ Vannak tanulási problémáid? Diszlexia, diszkalkulia (olvasási és számolási nehézség)

_ Hogy érzed? Mikor izzadsz a legjobban? Ha ...(mi)... van?


_ Sportolsz/Sportoltál valamit?

___ Mennyire érzed magad kitartónak, strapál6ónak?

___ Állóképességed milyen?

___ _ Hamar kifáradsz?

___ _ Nehézlégzés, sápadtság?


_ Milyen életmódot folytatsz, van valami rendszer az életedben?

_ Mennyi zöldséget és gyümölcsöt viszel az étrendedbe?

_ Átlag mennyit mozogsz?

_ Vérnyomásod és pulzusod átlagban mennyi?


Az általad felsorolt márkák csak elnyomják (ha elnyomják) az izzadságot, az okát nem szünteti meg. Kérdéseimmel ezt szeretném tisztázni, mi lehet az oka, mit kell kizárni.

Kérlek, közérthető formában, írásjelekkel megfelelőbben széttagolva, minden kérdésre a választ új sorba tördelve írd meg, hogy minden gond nélkül megértsük egymást és tudjak segíteni, ha tudok. Okés?


Nyugodj meg, kitalálunk vmit! :-)

Üdv: EE

2010. márc. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vok.

Ez igen második válaszoló. remek kérdések...

megy az 5*:)

2010. márc. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kösz kedves Első! :-)

Remélem a Kérdezőnk hamarosan meg is válaszolja azokat... kben mit sem érnek... oO


EE

2010. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nah szóval kedves elso és második kérdeo nagyon szépen koszonom a kommenteket.

A kérdéseidre a válaszok:

-183cm magas,74kiló, átlagos testalkatú.

-ahogy észreveszem kicsit késon serdulo tipus vagyok.a honaljszorzetem és egyéb szorzetem már végleges csak az arcomon pihés még.Azonkivul 1 éve voltam korulmetélve, de már el is felejtettem, szóval ez nemhiszem hogy a probléma okozója lene.:)

-egy kicsit izgulós tipus vagyok de úgy veszem észre hogy minél tobbet szerepelek nyilvánosság elott, annál jobban javul ez a szorongás.

-barátaim vannak.

-barátnom nincs.

-nemszoktak csúfolni, általában konyen szerzek barátokat, mert értem a tŕefát és nagyon nehezen tudnak az emberek magukra haragítani engem.

-nincs tanulási problémám-jó tanuló vagyok.

-sportolok:foci,ping-pong.Viszonylag sokat mozgok.

-sokat eszek,de nem eszek sok gyumolcsot és zoldséget.A hús az kihagyhatatlan az étrendembol.Jah és nem szoktam reggelizni.

-vérnyomásom és pulzusom normális.

-a legjobban iskolában izzadok és társaságban, de baráti társaságban már nem annyira.

EZ az izzadás úgyvélem akkor kezdodott el, amikor az egyik osztálytársnom órák után elmondta nekem hogy csináljak valamit a testszagommal mert néha eléggé budos vagyok!Én ekkor nagyon meglepodtem mert én erre sose figyeltem fel és nem is rémlik hogy izzadtam volna vagy legalábbis eddig nem foglalkoztatott.Most viszont iskolában 80% ban csak erre gondolok, mindig szagolgatom m a hónaljam, hogy nem e budos és szerinem a szorongás miadt is izzadok!

u.i.:szerinted érdemes lenne kipróbálni azt a solutio antisudorica cuccot?

2010. márc. 30. 17:41
 6/10 anonim ***** válasza:
...Így lehet maradandó károsodást okozni, egy apró megjegyzéssel...:S Amúgy mindenképp érdemes kipróbálni, mert nálam gyakorlatilag megszüntette az izzadásos gondjaim.
2010. márc. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1 válaszoló vok

persze próbáld ki, hidd el használi fog, én is ezt használom ugyanígy szorongató helyzetben és csak suliban vannak ilyen gondjaim 17/L

2010. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Halisztok!


Bevallom semmi tapasztalatom nincs a solutio antisudorica-ról. Ellentétes véleményeket olvasok kböző fórumokon, tehát jelen pillanatban nem tudok reprezentatív véleményt mondani. Azonban akinek van bármi más tapasztalata erről a készítményről, az kérem, írja meg ide a személyes tapasztalatait, a pozitív, de a negatív tapasztalatait is, de ha írnak ide bőrgyógyászok, gyógyszerészek, egyéb egészségügyi közegben dolgozók is, az ő véleményüket is meghallgatnánk.



====== ====== ======

Kedves Kérdező!


Még három dologból tudok kiindulni a te esetedben, genetikai, fiziológiai ill. pszichés alapból izzadhatsz.

A helyedben kikérném a gyógyszertárban dolgozó gyógyszerészek ill. bőrgyógyász szakorvos véleményét is.


És sajnos igaza van annak is, aki azt írta, hogy egyetlen megjegyzéssel is akár maradandó károsodást lehet okozni. De ez még nem ok arra, hogy egész nap szagolgasd magad, mert ha ez a dolog mániákussá válik, pszichés zavarokat okoz nálad, és akkor már biztossá válik az is, hogy a gátlásaidhoz -- amit a megjegyzés kapcsán a mániákus szagolgatás okozott -- aktívan hozzájárul pluszban még a pszichés izzadás is, ami újabb idegeskedéseket szül.

Jó kis paranoia, mi? :-T


Üdv: EE

2010. ápr. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Legelső hozzászóló vagyok!

Én nagyon izzadtam (szociális fóbia), nagyon rossz volt elviselni, a tenyeremből is folyt a víz, és akkor mondták, hogy próbáljam ki ezt a patikai ecsetelőt.

Nos pozitív hatása: teljesen elmulasztotta az izzadást, már nincs izzadás, nincs félelem, hogy jaj már megint egy hatalmas folt, jaj nehogy vki meglássa és piszkáljanak, magabiztosan ülök póloba/toppa.

Én csak ajánlani tudom.

negatví tapazstalat: egyszer vizes bőrre kentem fel, és nagyon csípte, rá is van írva hogy csak száraz!! bőrre lehet felkenni, de én siettem és nem vártam meg míg fürdés után megszáradok.

szóval hidd el érdemes kipróbálni mindenkinek, aki ilyen gonddal küzd!

2010. ápr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Hova jársz suliba??? (helyileg)

Egyébként én is ebben a helyzetben vagyok, de sajnos minden nap van egy tenyérnyi, sőt van mikor két tenyérnyi folt a hónaljamnál,de csak ott. Máshol sehol. Még akkor is ha ülök és fázom. De én attól hordok színes pólókat. Sajnos ennek az izzadségnak szaga is van, de még hál'istennek nem jegyezte meg senki, hogy büdös vagyok. Használok deot, spray-t de hiába. Most is itt ülök egy szürke pólóban (de tényleg csak ülök) és van már egy csomó víz a hónaljamon. Nagyon Rossz.

2012. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!