Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van ez? Szorongás vagy...

Mitől van ez? Szorongás vagy AIDS-es vagyok?

Figyelt kérdés

(nem kezdem el magyarázni mitől lennék AIDs-es stb stb nem lényeg)


Szorongásom van, így nagyon félek a betegségektől.

Olvastam hogy AIDS-nél a májnál fájhat néha (kezdeti tünet...). De olvastam hogy a máj tulajdonképpen nem tud fájni mert nagyon kevés benne az ideg így a körülötte lévő szervek(lép, epe stb) fájnak helyette.....


És azóta a beleimnél és oldalt felvillanó bár tompa fájdalmak vannak, ha megnyomom a köldökömnél (azaz benyomom) akkor néha fáj néha nem....úgy értem mintha görcsölnének a beleim, persze éles fájdalom ami ezzel jár nincs csak olyan ROSSZ érzés van ott bent :/


Szeretném ha elmondanátok a véleményeteket, nagyon félek...


vagyis a főbb kérdés az hogy :


1. képes ilyen tüneteket produkálni a szorongás?

2. képes arra a szorongás (viszonylag erős mértékű van) hogy elhitesse velem hogy egy betegségben szenvedek?


képes ilyen tüneteket produkálni a szorongás?:S


Aids vagy szorongás?:S


(u.i: láttam hasonló kérdést, de azt NEM ÉN tettem fel...de abba nincs ilyen dolog amit én most leírtam:S)


2011. okt. 13. 18:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

jah és : bunkó kommenteket nem kérek....


orvos előtt véleményeket szeretnék hallani:(

2011. okt. 13. 18:36
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, hipohonder vagy mint én, én is beképzelek, és testi tüneteket beszélek be magamnak, és a végén érzem is. Semmi esetre sem jó ez az állapot. Tanácsot sem tudok adni.
2011. okt. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
csak beképzeled magadnak. pszichológushoz kellene menned, mert ez igy nem a legjobb.
2011. okt. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Így van a szorongás, és a hypohonder gondolkodás bármire képes. Igen, elhiteted saját magaddal, hogy beteg vagy, és előbb utóbb akár a tüneteket is produkálja a szervezet,vagy legalábbis te azt érzed.

Menj dokihoz kivizsgálásra, és ha kizártatok minden szervi problémát, akkor próbálj megnyugodni és arra gondolni, hogy nem vagy beteg. Ha nagyon súlyos ez a szorongás érdemes vele felkeresni egy pszichológust.

2011. okt. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mint írták már előttem szorongás. Mellé szinte a világon minden tünetet tudsz produkálni pszichésen, sőt, ténylegesen bele is betegedhetsz(pszichoszomatikus betegségek), persze AIDSes így sem leszel.

Még egy jó tanács a pszichológus mellett, hogy ne olvass ilyeneket!

2011. okt. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tényleg képes a szorongás elhitetni hogy pl AIDS-es vagyok?

Nem is tudtam :S mert folyton az jár a fejembe h de mi van ha kiderül stb stb.....


Amúgy pszichés tünetek mennyire korlátozottak?

Vagyis bárhol BÁRMI megjelenhet vagy bevan határolva hogy csak itt vagy ott?

2011. okt. 13. 19:09
 7/13 anonim válasza:
kedves kérdező igen ezt a hipochonder-ségből adódóan okozhat ilyet én is az vagyok és nekem is volt ilyen élményem elmentem tesztre hál istennek negatív lett de a feltételezett megtörténéstől számított hatodik héten már ki lehet mutatni am csak annyi hogy a hipochonderek 2 nagyon nagy csoportra bonthatóak betegség rettegés terén teháőt amitől nagyon félnek van az aids és van a rák na már most aids-t nem olyan könnyű elkapni mint azt bárki is gondolná pld a hepatitis c virulékonyabb mint az aids ja éa nem tudom hol olvastad de a doki miután ugye elvégeztettem a tesztet felvilágosítást tartott az aids-ről és azt mondta h az emberek mindössze 3 százalékánál jelentkeznek tünetek a fertőzésből adódóan ezek pedig : láz köhögés tüsszögés influenza szerű tüneteggyüttes tehát azt tudom ajánlani h menj el tesztre egy ELISA nevű vérvből kimutatható antitest vizsgálaton esel át ezt vagy a szent lászló korházban vagy az aatsz-ban (anoním aids tanácsadó szolgálat)Ö itt igyenes is a szentlászlóba 3 ezerért 10 munka nap alatt 6 ezerért egy órán belül meg mondják. remélem tudtam segíteni
2011. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor csak a szorongás és a hipohondria véltja ki ezeket pl a nyugtalan rossz érzéset a belekben (hasban??) ??


Amúgy a hipohonder nem az aki mindíg mást képzel be magának? Legalábbis én úgy tudtam



Ki szeretném igen deríteni (teszt) csak valahogy ANNYIRA bennem van a rettegés hogy " de mi van ha pozitív lesz, mit mondok, hogy magyarázom ki mi lesz velem"stb....ezt is a szorongás váltja ki ugye?:(

Mert ha igen akkor meg kell próbálnom MAXIMÁLISAN elterelni a figyelmem mert sajna ez a félelem mindennap előjön...nem hagy nyugodni...

2011. okt. 13. 21:25
 9/13 anonim válasza:
a hipohonderek mindíg akkor kezdenek el mgukkal foglalkozni amikor van magukra idejük amúgy a tesztre meg csak annyi ha pozítív is kezelni tudják úgy h ne legyél aids-es és ne add tovább a vírus teljesen nem lehet meg gyógyulni belőle de kordában lehet tartani tehát ez már nem egyenlő egy halálos ítélettel :)
2011. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
kordában lehet tartani...kb 30 vagy max 40 évig.....
2011. okt. 14. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!