Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás! Mitől lesz valaki...

Szorongás! Mitől lesz valaki szorongó? Felnőtt létemre még mindig aggódom piti dolgok miatt, ugrik össze a gyomrom a "képes vagyok rá? " kérdés hallatán.

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez altalaban gyerek kora vezetheto vissza.

Egy jo kineziologus, pszichologus, vagy onallo szemelyisegfejlesztes segithet a dolgon.

Kezdd onnan a fejlodest, hogy nem kerdezed hanem kijelented.

Hiszen nem is kerdes!

Kepes vagy ra!

2010. júl. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az első válaszadóval.A szorongás kialakulása hosszú folyamat,évekre,akár évtizedekre is visszanyúlhat,és számtalan egyéni oka lehet. Az okok felderítése,majd a szorongásos személyiségzavar megoldása pedig nagyon nehéz,az egyik legnehezebb és leghosszabb pszichoterápiás feladat.


Én szorongásos személyiségzavar miatt járok pszichológushoz,és teljesen át tudom érezni amit érzel,az én gyomrom is ugyanígy összeugrik legkisebb,számomra stresszt vagy frusztrációt okozó dolognak akár még csak a gondolatára is...A "képes vagyok rá?"-kérdés hallatán pedig csak a bizonytalanság és az idegesség van bennem...A szorongás nálam már fizikai tüneteket is okozott(pl. reflux,remegés,alvászavar,szapora szívverés,stb.).Régóta éreztem,hogy pszichológusra lenne szükségem az állandó szorongásom leküzdéséhez,de nem mentem el,aztán végül eljutottam az öngyilkossági kísérletig... Azóta gyógyszeres kezelés alatt állok (nyugtató+ antidepresszáns)és járok pszichológushoz, aki sokat segít,bánom,hogy nem mentem el hamarabb hozzá! Ezt tudom javasolni Neked is,mert a szorongás nem normális,nem egészséges állapot,komoly lelki okai vannak,amiket ki kell deríteni! Egyénfüggő,hogy ki meddig tudja tolerálni az állandó szorongást,de magától nem valószínű,hogy javulni fog, egy szakember(pszichológus) útmutatása,tanácsai viszont sokat segíthetnek ezen,úgyhogy én azt javaslom,keress föl egyet mielőbb! Nem fogja varázsütésre megoldani a gondjaidat amik a szorongáshoz vezetnek, ezért csak TE tudsz majd tenni, de ő segíthet megmutatni az utat, hogy hogyan!


Elnézést a hosszúra sikeredett válaszért...Remélem segítettem!


Üdv: egy "sorstárs" (25/L)

2010. júl. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!