Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 18 éves fiú vagyok. Ha nem...

18 éves fiú vagyok. Ha nem kaptam meg az utolsó kötelező oltásomat, abból tényleg bajok lehetnek?

Figyelt kérdés

be akarták adni annó, de nem hagytam. Elég nagy balhé is volt, mert neki mentem az iskola orvosnak is. Tudom baromság volt. Anyámék "beadatták" nekem elvileg, papíron, ezt az oltást. Most viszont visszamentem tanulni a suliba, mert csak szakmunkásom van, és kellene az érettségi is. És most tanuljuk hogy ezek az oltások nagyon szükségesek. Mi bajom lehet ha nem kaptam meg az utolsót?


18F


2011. okt. 16. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan mi az, amit nem kaptál meg? Amúgy csak nem lesz azzal szemben védettséged, akár emlékeztető volt, akár sima oltás...


Ne haragudj, de fiú létedre ennyire félni ettől...

20/L

2011. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem féltem, csak nem akartam, mert egyszerűen tiszta akartam maradni vagy mi. nah. nem tudom mi volt az, de azt tudom hogy emlékeztetője is lett volna annak az izének. elég fejlett gyerek voltam már akkor is, nem lehetett volna engemet csak úgy lefogni, vagy belekényszeríteni, mert rendszeresen sportoltam már akkor is.
2011. okt. 16. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha addig nem volt bajod az oltásoktól, ettől sem lett volna, szóval honnan a fenéből is jött ez a tisztán maradás? Nem hobbiból adják.

Most utánanéztem, és mellé az utolsó oltás a Hepatitis B elleni, amire még reális esély is van, hogy elkapod szexuális úton, vagy külföldi utakon, szóval gratulálok.

2011. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

huh, akkor megnyugodtam, az jól gyógyuló betegség ha elkapom, és valószínűleg utána már többször nem is fogom.

annyira ne edd már ezeket forrón. és azért volt a tisztán maradás, amit a mai napig pártolok, mert nekem ne keringjen mindenféle szarság a szervezetemben . . . Kár hogy kisebb gyerekként nem voltam ennyire erős, meg talpraesett még, igazán sajnálom, hogy megmérgeztek a többivel. legalább ezzel nem. na jó azért van pár olyan dolog ami ellen jó ha van védőoltás, de nem minden szar ellen.....

2011. okt. 16. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez pont nem szarság... Végülis, mit neked a májad, meg az interferon kezelések.

Attól, mert beoltottak az anyag meg nem marad örökre a szerveztedben, kiürül a kórokozó, a szervezeted legyőzi, csak a memóriasejteknek köszönhetően kialakul a specifikus immunitás.

Én sem oltom be magam influenza ellen, és kerülöm a gyógyszereket ha lehet, de azért ami kell, az kell.

Te is érzed ezt, különben nem tetted fel volna a kérdést...

2011. okt. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!