Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van egy gyulladt sebem....

Van egy gyulladt sebem. Szedhetek rá gyulladáscsökkentő gyógyszert? Ha igen, milyet?

Figyelt kérdés

A bőrömön van egy kisebb szúrt seb, és gyulladt, piros.

Kenegetem fertőtlenítővel, nem engedek bele vizet, de arra gondoltam, hogy szednék rá valami gyógyszert is, hátha beválik.

Fortedol-om van itthon, de nem tudom, jó-e ilyenre.


2011. okt. 17. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egy olyan érzésem, hogy téged nem látott orvos...

Ha véletlen mégis menj vissza hozzá, hogy irrason neked gyulladáscsökkentő kenőcsöt, vannak olyanok, amik segítik a sebgyógyulást, jobban jársz ha valami helyileg hatót alkalmazol.

És én tuti nem szedném a helyedben.

2011. okt. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem látott, nem olyan mély, nem is fáj, csak látható helyen van, és csúnya :)
2011. okt. 17. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg menj el, patikákban a magisztrális készítmények párszáz forintba kerülnek, és személyreszabottán állítják össze neked, amit az orvos neked írt.

Nagymamám kapott olyan kenőcsöt, és nagyon jó volt.

Esetleg kérdezd meg a patikust, hogy a sebedet hidrogén-peroxiddal ki lehetne-e pezsegtetni, de ha nemmuszáj ne szedj bogyókat.

2011. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson, az csak belső gyulladásokra való, amit vírus, vagy baktérium okozott. Sebeket külsőleg, helyileg kezelünk.
2011. okt. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!