Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szedjem tovább a...

Je t'aime kérdése:

Hogyan szedjem tovább a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

A legutóbbi hónapot hosszabbítottam, így belekezdtem az új levélbe. Viszont a betegtájékoztatóban olvastam olyat, hogy 1 levelet végig kell szedni(21 db-ot). De így az új levélben 21-nél kevesebb gyógyszer maradt. Hogyan szedjem tovább? Folytassam a következő levéllel amíg be nem szedtem 21 db-ot?:S De így meg be fogok mindig kavarodni, hogy egy-egy hónapban hanyadik szemnél tartok... Ha nem folytatom az újjal, és így nem lesz meg a havi 21, akkor nem fog hatni a gyógyszer a következő havi szedéskor, vagy mi lesz??:O:S Légyszi segítsetek! :|

17/L


2011. okt. 24. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik, hogy mielőtt bármilyen variálásba belekezd az ember, az a normális, ha megkérdezi az orvosát. Hihetetlen, hogy neked 17 évesen erre nincs eszed.

Azt sem igazán értem, hogy az új levélben, amit elkezdtél, miért is nincsen 21 szem gyógyszer?

Menjél el szépen az orvosodhoz, vagy hívd fel, és kérdezd meg, hogy ha ilyen szépen elszúrtad a dolgokat, mit is kellene tenned.

2011. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az "értelmes" választ. Ha nem érted a kérdésem -már pedig nem érted, hogy miért nincs 21 szem a levélben-, akkor ne kommentelj hülyeségeket-.- Köszi! :)
2011. okt. 25. 07:02
 3/11 anonim ***** válasza:

"Köszönöm az "értelmes" választ."

Szerintem éppen elég értelmes választ adtam azzal, hogy menj el orvoshoz vagy hívd fel.De úgy látszik, az nem jutott el az agyadig. Majd hátha ír v ki vmi okosságot, ami vagy bejön, vagy nem, vagy védeni fog a gyógyszer, vagy nem, vagy vérzel majd tőle összevissza, vagy nem.

Hát ez tényleg sokkal jobb megoldás.

2011. okt. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De nem érted még azt se, hogy hogy nincs 21 szem abban a hülye levélben! Akkor hogy akarsz tanácsot adni!?:O Nem fogok "össze-vissza vérezni", mivel nem beteg lettem, hanem nem tudtam, hogyan folytassam a szedést-.- De köszönöm, nem kérek tőled több választ!
2011. okt. 26. 15:53
 5/11 anonim ***** válasza:

menj el orvoshoz vagy hívd fel"

Melyik részét nem érted te igen intelligens?

Azért van az orvos b+, hogy az ilyet megkérdezd.

Mi nem volt érthető és megfelelő ezen a tanácson? Ne legyél már szerencsétlen.

2011. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az értetlen te f@sz! Fel tudtam fogni amit mondtál, csak mit már említettem, nem kaptam kielégítő választ. Azt magamtól is fel tudom fogni, hogy létezik egy drága nőgyógyász, aki elmagyarázza. Csak nem tartottam szükségesnek, hogy elmenjek, mert nem az a bajom, hogy össze-vissza szedtem azt a sz@rt, hanem az, hogy nem tudtam kihámozni a betegtájékoztatóból, hogy utána hogyan folytassam. De ha még így is képtelen befogadni a kis agyad ezt a "sok-sok" infót, akkor már nem tudom megfelelő szóval illetni az értelmi szinted! És ne neked álljon már feljebb te f@szkalap, és ne nekem ugass, hanem gondold végig, hogy érted-e a kérdést amire válaszolsz!
2011. okt. 27. 14:46
 7/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok, hogy 17 évesen ilyen értelmesen tudsz megnyilatkozni:D

Az még véletlen se jusson ám eszedbe, hogy esetleg TE írtad félreérthetően a kérdést.


"A legutóbbi hónapot hosszabbítottam, így belekezdtem az új levélbe." "De az új levélben gyógyszer maradt."


Tudod, ezt lehet úgy értelmezni (mint ahogy én is tettem), hogy az előző hónapot (azaz a SZEPTEMBERT) hosszabbítottad, így elkezdted az új levelet (azaz az OKTÓBERIT). De azt olvastad, hogy be kell szedni 21 szemet. De ha az októberit szeded éppen (mert ugye hosszabbítani úgy kell, hogy NEM tartasz szünetet), akkor miért nincs benne a 21 szem?


Ezt nem értettem, és ahelyett, hogy elmagyaráztad volna mégis hogy a jó francba szedted azt a szart, elkezdtél f@szozni.


De üljél itt, és még várjál két hetet, hátha valaki más is válaszol a kérésedre, és esetleg ad vmi rossz tanácsot, ahelyett, hogy felhívd a nőgyógyászt.

2011. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Legközelebb pontosan másolj. Így írtam: "De így az új levélben 21-nél kevesebb gyógyszer maradt."

Na de akkor elmagyarázom még egyszer: Az október haviba is belekezdtem, konkrétan 3 szemet vettem be belőle. Ezután megtartottam a szokásos 1 hetes szünetet. Amikor az egy hét leteltével elkezdtem az újabb havi gyógyszer szedését(még mindig október), logikusan már csak 18 db volt a levélben, nem a szokásos 21. Ismétlem azért, mert a szeptemberi hónapot az októberi levéllel hosszabbítottam.

Na akkor mit nem értesz azon, hogy "az új levélben 21-nél kevesebb gyógyszer maradt." ? Ne haragudj, hogy "nem érthetően" írtam le. Nem gondoltam rá, hogy ezt még külön el kell magyaráznom valakinek....

2011. okt. 28. 15:03
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyébként utánajártam, már nem most.

Azon meg ne csodálkozz, hogy 'elkezdtelek f@szozni', amikor úgy kezdesz el "fennhangon" okítani, hogy nem érted a kérdésem. Először kérdezz, hogy mi is a bajom, és utána adj tanácsot, de ha lehet, azt is valahogy normálisan. Így még az se fordulhat elő, hogy úgy válaszolok, ahogy normál esetben nem kellene.

De mindegy, most már lényegtelen, mert megtudtam, hogyan folytassam és lassan szerintem megértetted végre a kérdést is..

2011. okt. 28. 15:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Legalább beismernéd, hogy igen is félreérthetően írtad le. Honnan a jó égből tudtam volna, hogy te csak 3 szemet szedtél be és aztán szünetet tartottál? A kisujjamból kellett volna kiszopnom, nem?

Lehet, hogy félreértettem, de nem azért, mert nyomorék vagyok, meg nem tudok szöveget értelmezni, hanem azért, mert a KÉRDÉSBEN félreérthetően írtad le.

De most, hogy sikerült normálisan kifejtened, hogy hogyan is szedted:

Vagy azt csinálod, hogy mindig a következőből hozzáveszel 3 szemet, vagy pedig félrerakod a 18 szemes levelet (tartalékba, ha esetleg egyszer kihánynád a tablettát pl.), és elkezdesz a szünet után egy teljes, 21 szemes levelet.


Vagy ezt a ciklust lerövidíted 18 napra, de akkor előbb fog megjönni a vérzésed, lehet, hogy egy kicsit megkavarja a ciklust és védett sem leszel, míg el nem kezded a következő levelet. Szóval nem javaslom.

2011. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!