Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajom lehet, vagy ez...

Mi bajom lehet, vagy ez normálisnak számíthat?

Figyelt kérdés

Már évek óta jellemző, hogy előfordul, egy-egy mozdulat után hevesen elkezd dobogni a szívem és szédülni kezdek, úgy érzem a fejem satu alatt és a fülem bedugul valamint a torkomban gombóc lesz ill. picit fáj. Ilyen mozdulat lehet akár pl, hogy felemelem a karom, testnevelés órán ugrok egyet, hirtelen lépek, vagy ma pl csak annyi hatására kezdődött, hogy leültem a buszon. Mi lehet ez? Régebben még azt gondoltam, hogy biztos puhány vagyok :D és megerőltettem magam és egyéb butaságok, dehát ez elég valószínűtlen. A mai eset során nagyjából negyedóráig-20 percig tartott és csak akkor lettem jobban kicsit, amikor itthon lefeküdtem az ágyamra. Néhány perc után hirtelen normálisan vert tovább a szívem..nem volt átmenet a heves és a normál között.


Itt van néhány adat: (hátha segít valamiben:)

17/lány 173/55kg


2011. okt. 24. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet szívritmus zavar, nem émelyegtél?
2011. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tachycardia: kórosan magas szívfrekvencia, mely az alábbi tünetekkel járhat:


*nyaki erek erős lüktetése, szív kalapálása, össze-vissza verés érzése-->megvolt

*kellemetlen mellkasi érzés-->megvolt

*ájulásérzés, gyengeség, szédülés-->megvolt

*fülcsengés-->megvolt

*hányinger, hányás-->most nem volt hányingerem, de előfordult már más esetekben

*kéz- és lábzsibbadás, bizsergés-->nem volt

*zavartság-->ez alatt mit értünk konkrétan?, de nem hiszem

*légszomj--> megvolt


Előfordulhat, hogy arról van szó?

2011. okt. 24. 18:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel elég sok tüneted megvolt belőle előfordulhat, semmiképp ne hagyd annyiban légyszi és pánikba se ess, én is sokszor jártam úgy hogy bemeséltem valamit aztán valami teljesen más egyszerű dolog volt, menj el házidokihoz mond el a tüneteidet és ő beutal kardiológushoz.
2011. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem esek pánikba, nyugi :) Mindenesetre elmegyek holnap az iskolaorvoshoz, aztán ha azt mondja érdemes tovább is menni, ellátogatok a háziorvoshoz is^^

köszi a válaszokat :)

2011. okt. 24. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!