Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az aranyér elmúlhat így?

Az aranyér elmúlhat így?

Figyelt kérdés

Már volt egy kérdésem, hogy mi lehet ez WC-zéskor, és azt a választ kaptam, hogy aranyerem lehet. Megnéztem a tüneteit, okozóit, legalább a fele igaz rám. (sok ülés, kevés mozgás, rosthiány.. meg viszketés fájdalom, bár utóbbi csak az ürítés közben, és vérzés, szintén csak ürítés közben) Nah és az lenne a kérdésem, hogy ha növelem a rostbevitelt, többet mozgok, kevesebbet ülök, többet iszok, elmúlhat? vagy csak nem fog tovább "fejlődni"? Vagy elmúlik magától, tehát magától meggyógyul? Olyan kínos ez a téma, orvoshoz nem szeretnék menni. Aranyér kenőcsöt mindenképpen kell venni?

13/l


2011. okt. 26. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

elmúlhat, ill visszahúzódhat, és kiújulhat később..

puha forgószéken ne ülj - az nagyon rossz. Mozgás és helyes tápl. Néha egyél néhány aszalt szilvát, aszalt barackot este. Nem vészes, bármenyire is annak látszik.

2011. okt. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát van egy szék, ami szivaccsal van kitömve (az ülőrésze és a támlája) meg van egy műanyag. Amikor tévézek a szivacsoson ülök, amikor gépezek a műanyagon. Anyumnak is elmondtam, azt mondta elkísér egy életre.. Mondtam neki hogy nemondja el senkinek, apának se, tartsa titokban. Igy is nehezen veszem rá magam, hogy anyának elmdonjak ilyen testi problémákat.. szal ez is ciki, bár nem volt vészes..
2011. okt. 26. 23:16
 3/5 anonim válasza:

Az aranyér ha már egyszer kialakult, magától nem múlik el, csak a tünetei enyhíthetők. Maga a betegség mindenképpen tovább fejlődik, csak a továbbfejlődés sebességét lehet lassítani megfelelő életmóddal, öltözködéssel, táplálkozással, és főleg hygiéniával.

Mindenképpen javaslom a szűk ruházat (nadrág), és a puffasztó ételek, valamint a csokoládé, kakaó, csípős, fűszeres ételek kerülését. Székelés után a végbélnyílás alapos (melegvizes) leöblítését (akár kicsit mélyebben is), majd Reparon kenőccsel történő bekenését -pár napon keresztül amíg a vérzés, viszketés megszűnik.

Ha nem javul, mindenképp orvoshoz kell fordulni. A betegségnek 4 stádiuma van, a 3. 4.-ben már csak a műtéti megoldás jöhet szóba.

2011. okt. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

23.33 -as vagyok.

Most látom, hogy csak 13 éves vagy. Ez igen fiatal kor az aranyérhez, -bár nem kizárt.

Jobb lenne mégiscsak megmutatni egy orvosnak, (proctológus) mert az is lehet, hogy más a baj.

2011. okt. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 fifien válasza:
én 2 nappal ezelőtt véreset székeltem kicsi alvadt vér is jött ki azóta volt székletem és nem vérezem igaz amióta véreztem kenem reparonnal meg kúppal is ön szerint ez nem súlyos betegség jele hogy véreztem ? nagyon félek és mindenféle súlyos betegségekre gondolok ami halállal kapcsolatos :(((??
2012. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!