Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyszer mellékhatásaként...

Gyógyszer mellékhatásaként előjött aranyér vagy végbélrepedés elmúlhat?

Figyelt kérdés
72 órás sürgősségi után nem sokkal sok aszpirint szedtem, amitől utólag tudtam meg, hogy testnyílások vérzését okozhatja melékhatásként. Azóta néha verzik, néha nem. Rendszeresen tisztítom és kamillás ülőfürdőt használok. Nem merek orvoshoz elmenni. Inkább hasmenésem szokott lenni, mint szorulásom.
2009. aug. 24. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát én a kettő közti összefüggésről még nem halottam egészségügyisként, maximum arról, hogy az aszpirin némi vérhigító hatással bír.

Miért félsz elmenni orvoshoz? nem fáj, csak kellemetlen, de legalább kapsz rá valamit amitől meggyógyulsz és elmúlik az a kellemetlenség, hogy pont a fenekednél vérezgetsz.

2009. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahhoz azért igen nagy mennyiségű Aspirint kéne benyakalnod, hogy már a testnyílásaidon vérezzél. Úgyhogy ez biztosan nem attól van. Aranyér egyébként nem csak székrekedéstől jöhet ki, hanem hasmenéstől is, valamint számít az egyéni hajlam is.
2009. aug. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1.: Aspirin mellékhatásai: [link] "Előfordulhatnak gyomor- és bélpanaszok, mint pl. ... enyhe vérveszteség a gyomor-bél rendszerből.

... gyomor-bél rendszeri vérzéssel "


2.: Írtam, hogy SOKAT szedtem 2-3 hétig napi kb 3 tablettát

2009. aug. 25. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!