Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez már anorexia?

Ez már anorexia?

Figyelt kérdés

Rengeteget fogytam, de még kell olyan 10 kg. Szerintem. Kövérnek látom magam a tükörben, de mások szerint már egyáltalán nem vagyok az, csak telt (170/74) Anyu a tükörben mellém állva mondta, hogy nekem sokkal kisebb a fenekem pl, de én ezt nem így láttam. A múltkor is mondtam neki, hogy tök jó lenne, ha olyan alakom lenne, mint az egyik ismerősömnek, erre rám förmedt, hogy hülye vagyok, mert már vékonyabb vagyok annál a lánynál, és hogy kezd agyamra menni a fogyókúra. Valamelyik nap felvetettem ezt a témát, mondtam neki, hogy félek, majd beteg leszek, anorexiás vagy valami. Azt válaszolta, hogy szerinte biztos az leszek, vagy már most is az vagyok, mert testképzavarom van szerinte. Ez elgondolkodtatott. Egyébként nem csinálok marhaságokat, nem dobom el a kaját, amit elém tesznek, nem hányatom magam, nem élek napokig vízen vagy almán, csak keveset eszem. Folyamatosan mérem magam centivel is, mérlegen is, állandóan a tükör előtt állok. Úgy érzem, egyszerűen nem tudom felfogni, hogy tényleg fogytam, és ugyan olyannak látom magam, mint régen. Ám nem vagyok benne biztos, hogy tévedek. Ez most anorexia vagy csak szokatlan? Ha tényleg beteg lennék ( esetleg most van kialakulóban, ilyesmi), akkor hogy lehet elkerülni, megelőzni, kilábalni belőle? Köszönöm előre is!

17L


2011. okt. 28. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz!Az a legbiztosabb!
2011. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Az, hogy ha valaki sokat fogy, nem jelenti azt, hogy az agya is követi. Kell egy kis idő, amíg átállsz arra tudatosan, hogy te vékony vagy.
2011. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg mindenfélét eszel, csak keveset, hozzászámítva a közölt adataid (cm/kg/17év)olyan nagy baj nem lehet veled, ha csak nem az, hogy túlságosan rá vagy kattanva a témára, túl sokat méricskélsz, elégedetlenkedsz magaddal. Az nem jó, ha ennyire központi kérdést csinálsz belőle, ez később elvihet pszihés probléma irányába. Lehet, hogy anyud is ettől félt, neki ez a szeme előtt zajlik, így érthető is.

Gondolom van olyan régebbi ruhadarabod, ami akkor volt jó rád, amikor még rajtad voltak azok a leadott kilók. Bújj bele és konstatáld hogyan lóg rajtad, aztán dícsérd meg magad az elért eredményért.

Lazíts végre egy kicsit!

2011. okt. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem szüneteltesd egy kis ideig a fogyókúrát, hogy te (a szervezeted)és a környezeted is hozzászokjon, és ne avatkozzanak bele a magánéletedbe. Ha már megszokták, hogy vékonyabb vagy, akkor kezdj a másik 10 kiló leadásához, amennyiben még szükségesnek fogod látni. Különben szerintem semmi okod az anorexiára gyanakodni, ez akkor lenne érvényes, ha egyszerre 20 kilót adtál volna le.
2011. okt. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 25 kg-t adtam eddig le.
2011. okt. 29. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!