Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segitséget kérnék. Naponta...

Segitséget kérnék. Naponta max 1L folyadékot juttatok a szervezetembe. Megoldás?

Figyelt kérdés
Ha levest eszek akkor is max 1,2L..Egyszerűen nem érzem azt,hogy szomjas vagyok.Hogyan tudnám magam rászoktatni,hogy igyak legalább 2L folyadékot?Teából tudok sokat inni de hát az vízhajtó szóval az nem jó:(
2009. ápr. 30. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nálam nem volt senki jobban teafüggő.Gyakorlatilag nem tudtam mást inni, aztán elhatároztam, hogy leszokok, el kellett telnie jó hónapnak mire sikerült, de sikerült:)

És én sem érzem soha hogy szomjas vagyok...de mikor eszembe jut iszom egy kicsit, így összeadódik nap végére.Szerintem reggel kicsit többet tudsz inni, meg ha nap közben viszel magaddal egy kulaccsal, az is jó.Ha eleinte odafigyelsz, akkor utána hozzászoksz és nem lesz gond. Ha mondjuk kitűzöd a nap elején, hogy egy fél literes üvegből ma négyet meg kell innod, akkor nap közben szépen apránként menni fog.De ha nem megy egyszerre 2 liter, akkor kezd 1,5el, aztán menj egyre följebb!sok sikert hozzá:)

2009. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
A barátnőm úgy csinálta, hogy minden reggel vett egy másfél literes ásványvizet. Az volt a cél, hogy az a munkaidő alatt elfogyjon. A nem kifejezett vízhajtó teákból szerintem nyugodtan lehet inni jó pár csészével.
2009. ápr. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Akkor úgy fogom csinálni,hogy reggel egy 0,5 tea és munkába viszek 1,5 L vízet és óránként megprobálok inni belőle..Köszönöm még 1×.Remélem sikerülni fog,volt már baj a vesémmel és azóta mindig átsugárzik rá a fájdalom mikor megvan..elég kellemetlen a görcs is magába de így..:(
2009. ápr. 30. 21:08
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

nem minden tea vízhajtó,de ha sok sósat eszel akkor biztos sokat is iszol:)

egyébként szerintem az lehet a megoldás ha figyelsz arra hogy 1-2 óránként igyál 1-2 2dles pohár vizet,plussz még annyit amennyit szoktál,szerintem lehet tea is,vagy limonádé,gyümilé.én mondjuk csináltam olyat hogy du mikor már jobban ráértem,hazaértem csináltam1-1,5 l teát v limit és estig azt megiszogattam miközben a dolgomat csináltam.Tapasztalatból:rá lehet szokni a megfelelő folyadékbevitelre

2009. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nem csak a vesédnek, hanem a bőrödnek és sok minden másnak is nagyon jó lesz ha rászoksz arra, hogy többet igyál!És ha úgy csinálod majd ahogy írtad, akkor biztos menni fog:D
2009. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Remélem ez is majd beépül a napi rutinok közé.Mert a másik probléma,hogy mident mindig agyon sóztam mert úgy szerettem.De kb 2 hete leszoktam róla és alig sózom meg az ételt készítésnél.Ha Anyum csinálja pedig egyáltalán nem.Hiába sóztam agyon az ételt nem ittam akkor se többet:S

Köszönöm neked is a választ!:)

2009. ápr. 30. 21:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok a naon teafüggő xD még mindig...16/F. 5 éve csak teát iszok minden nap xD napi 5 liter megvan :D szal nekem az ivással nincs problémám xD. De a vizet azt utálom... Max a szénsavasat iszom meg
2009. máj. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az kevés, hogy meg van a napi folyadékbevitel, ha az teaként történik. Szokjál le róla, mert a cukor tönkre tesz.
2009. máj. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!